У рейтингу голів облдержадміністрацій Загородний на шостому місці

3 Червня 2015 09:28

_U_reytingu_goliv_oblderzhadministraciy_Zagorodniy_na_shostomu_misci_1_2015_06_02_07_22_12За даними видання “Деловая столица”, Михайла Загородного тягнуть вниз безоплатні відпустки працівників, а тримає вгорі оплата послуг ЖКГ та низький відсоток боргів по зарплатах.

Рейтинг областей в особі голів ОДА оприлюднило видання “Деловая столица”. Хоча соціально-економічна ситуація погіршується всюди, але не всюди однаково, пише “Деловая столица”, яка порівняла показники мирних регіонів (без окупованого Криму і наполовину окупованого Донбасу) за перший квартал поточного року за двадцятьма суспільно значущими критеріями.

Шосте місце (41 бал) у Михайла Загороднього, який з 6 березня працює головою Хмельницької обласної державної адміністрації. Його область у першому кварталі була кращою серед регіонів, які допустили найменше скорочення чисельності штатних працівників, і в той же час гіршої по відсотковій частці штатних працівників, відправлених у вимушені відпустки без збереження зарплати. Ця частка склала 1,5% (хоча в більшості регіонів вона в кілька разів нижча), а серед працівників підприємств переробної промисловості – 8,4%. Мова йде про три тисячі працівників, по відношенню до яких допущено пряме порушення трудового законодавства. І цю проблему обласній владі не можна ігнорувати.
Ще один показник, що потягнув вниз сумарний результат Хмельниччини — друге місце серед регіонів з найвищою смертністю дітей у віці до року. Дитяча смертність особливо помітно підвищилася в сільській місцевості. Серед позитивних досягнень області слід зазначити друге-третє місця серед регіонів із найнижчим рівнем боргів населення з оплати ЖКП і боргів з виплати зарплати, найменшим зростанням споживчих цін і найбільшим зростанням будівельної продукції.

1433261967

За основу бралися дані офіційної статистики – щоб не було грунту для звинувачень в упередженості рейтингу: динаміка середньомісячної зарплати, чисельності штатних працівників, будівельної, промислової продукції, сільгоспвиробництва, реалізованих нефінансових послуг, експорту товарів і послуг, обороту роздрібної торгівлі, споживчих цін… Також видання врахувало чисельність населення, коефіцієнти народжуваності і смертності, борги населення з оплати житлово-комунальних послуг і борги місцевих бюджетів перед організаціями, що надають ЖКП, загальна площа введеного в експлуатацію житла та освоєння капітальних інвестицій. Додатковий демографічний критерій, що характеризує також і рівень охорони здоров’я, – коефіцієнт смертності дітей віком до року (на тисячу народжених живими).
Решта чотири критерії являють собою показники, віднесені до загального числа штатних працівників підприємств, установ, організацій. Це середньомісячна зарплата працівника, заборгованість по зарплаті, яка припадає на одного працівника, відсоткові частки працівників, які перебували в неоплачуваних відпустках, і працівників, переведених з економічних причин на неповний робочий тиждень.
Однак видання зазначає, що можна сперечатися, наскільки залежить від губернаторів стан справ у довірених їм регіонах. Давно помічено, що у всякої перемоги знаходиться багато батьків, а поразки виявляються сиротами. Але незалежно від оцінок роботи місцевих керівників, ті регіони, де накопичилося занадто багато гострих проблем, безсумнівно, потребують підвищеної уваги центральних влади.