На Хмельниччині в селах не вистачає 33 амбулаторії сімейної медицини

27 Жовтня 2016 11:34
В центрах первинної медицини не вистачає обладнання

В центрах первинної медицини не вистачає обладнання. Фото: plus.google.com

Для закупівлі медичного обладнання потрібно близько 125 мільйонів гривень.
 Відповідно до нормативу, на Хмельниччині необхідно створити ще 73 амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Як зазначила на колегії ОДА заступник директора департаменту охорони здоров’я Тетяна Косовська, 33 з них – у сільській місцевості та 40 – у міській.

«Цього року планували створити 24 амбулаторії загальної практики сімейної медицини, фактично відкрито 6 амбулаторій на базі ФАПів сіл Ленківці Шепетівського, Гуменці, Голосків, Колибаївка Кам’янець-Подільського районів, у м. Старокостянтинів та на базі поліклінічного відді-лення вузлової лікарні ст. Шепетівка», – сказала Тетяна Косовська.

З 2013 року функціонують 20 районних та Кам’янець-Поділь¬ський міський центри первинної медико-санітарної допомоги, з 2016 року – Чорноострівський, з вересня цього року розпочав функціонування Меджибізький. З місцевих бюджетів понад медичну субвенцію для центрів цього року виділено 25,1мільйона гривень.

Для закупівлі медичного обладнання потрібно близько 125 мільйонів гривень, також необхідно придбати 250 автомобілів. Як пояснила Тетяна Косовська, не вистачає електрокардіографів, пеленальних столиків, холодильників, бактерицидних опромінювачів та інших обов’язкових засобів.