У МВС пояснили, як, кому і коли треба буде змінювати водійські права кожні 5-10 років

27 Січня 2017 11:27

Фото: ua-reporter.com

Набула широкого розголосу заява заступниці міністра внутрішніх справ з питань євроінтеграції Анастасії Дєєвої про те, що водійські права нібито треба буде змінювати щоп’ять років.
Нещодавно заступниця міністра повідомила, що в Головному сервісному центрі МВС працюють над розробкою законопроекту щодо імплементації директиви 2006/126/ЄС про посвідчення водія.Серед іншого зазначила, окремим водіям, у майбутньому, водійські права треба буде змінювати щоп’ять років.

Заява набула розголосу і піддалася критиці. Однак, у сервісному центрі МВС пояснили, що документ, яким пропонують ці нововведення, несе рекомендаційний характер.

“Напрацювання будуть проходити консультації та обговорення. Ми не придумуємо якісь неіснуючі правила, а користуємося досвідом європейських країн. В першу чергу нові впровадження спрямовані на підвищення безпеки на дорозі”, – зазначила Анастасія Дєєва.

У другій половині 2017 року планується подання на розгляд до профільного комітету Верховної Ради Законопроекту, відповідно до якого у посвідченнях водія з’являться додаткові категорії – наразі вони формуються, а термін дії становитиме від 5 до 15 років залежно від категорій. Таким чином, водії категорії «В» зможуть користуватися своїм посвідченням водія 15 років, а от водії категорії «С» та «D» лише 5 років. Після завершення терміну водіям необхідно буде пройти медичний огляд для перевірки своєї психофізичної відповідності. У процесі напрацювань знаходиться питання щодо підтвердження практичних та теоретичних навичок водіїв, щоправда це стосуватиметься виключно профільних категорій.

“По-перше, ми загалом працюємо над системою змін у площині отримання посвідчення водія – це розробка нових екзаменаційних білетів, встановлення фото та відео-фіксації під час складання іспитів. Щодо нових впроваджень, важливим стане саме підтвердження психофізичного стану людини, який впливає на здатність безпечно користуватися автівкою. Окрім того, для підвищення рівня захисту від підробок у нових посвідченнях водія планується поява мікрочипу”, — коментує керівник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій.

Очільник Головного сервісного центру МВС також додає, що закон зворотної дії немає, а отже ті водії, що на момент вступу в дію нових правил матимуть посвідчення водія із терміном дії на 30, 50 років та безстрокові, зможуть користуватися посвідченням відповідно до вказаного у них терміну. У відомстві, громадянам радять не переживати щодо майбутніх нововведень. І наголошують, що усі законодавчі  ініціативи знаходяться на стадії розробки, будуть ретельно підготовлені, винесені на обговорення і лише потім введені в дію. Громадянам будуть надані зрозумілі роз`яснення, а пропозиції матимуть виключно позитивний характер у площині дотримання водіями правил дорожньої безпеки.