Фінансування професійно-технічних закладів Хмельницького – гроші на вітер?

26 Квітня 2017 16:31
Симчишин: єдиним варіантом продовження фінансування закладів профтехосвіти з казни міста є напрацювання спільної так званої

Симчишин: єдиним варіантом продовження фінансування закладів профтехосвіти з казни міста є напрацювання спільної так званої “дорожної карти” . Фото: автора

Фінансування профтехосвіти за рахунок міського бюджету – під питанням.
За минулий рік, на фінансування професійно-технічних закладів, які знаходяться на території міста, з міського бюджету витратили більше 100 тисяч гривень. Таку цифру у мерії озвучили вчора, під час неформального засідання круглого столу між представниками влади, чиновниками галузі освіти, представниками ПТУ міста і підприємцями.

“Тоді, у 2015 році, ми ставили кілька умов для співпраці. По-перше, ми хочемо, щоб у комунальну власність передали майно закладів, і, найголовніше – щоб вони реалізовували реальне регіональне замовлення щодо підготовки фахівців. Також ми хочемо жорстко контролювати витрачання коштів з казни. На жаль, жодна з цих умов не була виконана”.

Міський голова пояснює: наразі знайти фахівця, наприклад, у комунальну сферу неможливо. Бракує й кваліфікованих спеціалістів для бізнесу. А випускники ПТУ рідко можуть похвалитися високим професійним рівнем.

Єдиним варіантом продовження фінансування закладів профтехосвіти з казни міста є напрацювання спільної так званої “дорожної карти” – плану, за яким мають рухатися місцеві ПТУ, переконують у Хмельницькій міській раді.