На власному авто за кордон: що потрібно знати для подорожі

12 Червня 2017 16:27
Для подорожі на авто закордон потрібно мати при собі декілька документів

Для подорожі на авто закордон потрібно мати при собі декілька документів. Фото: dyak.com.ua

Водій має підготувати усі необхідні документи, щоб не виникло проблем.
Уже з 11 червня українці зможуть скористатися безвізовим режимом та подорожувати Європою. У регіональному сервісному центрі МВС в Хмельницькій області зазначають, що власникам авто необхідно знати, які документи мають бути при собі, щоб подорожувати закордон без всяких проблем.

Що необхідно для подорожі за кордон на авто?

– національне посвідчення водія
(зверніть увагу, що посвідчення водія має відповідати міжнародним вимогам – зокрема, у разі користування національним посвідченням водія закордоном, документ повинен мати строк дії)
– розпізнавальний знак України на транспортному засобі
– договір обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів
– свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, що видане на особу, яка перетинає кордон
– державний номерний знак на ТЗ.

Водіям слід пам’ятати, що індивідуальні номерні знаки транспортних засобів дійсні лише на території України, за кордон необхідно виїжджати на державних номерних знаках.

У разі відсутності права власності на транспортний засіб – слід оформити документи для поїздки за кордон, для цього необхідна заява власника транспортного засобу або документ, що підтверджує право користування і (або) розпорядження транспортним засобом.

Особам, що здійснюють поїздку за кордон, на період подорожі видається свідоцтво про реєстрацію на їх ім’я. Свідоцтво про реєстрацію, видане на ім’я власника транспортного засобу, і документи, які підтверджують право користування і (або) розпорядження транспортними засобами, зберігаються у сервісному центрі МВС.

Важливо! Видане на період поїздки за кордон свідоцтво про реєстрацію підлягає поверненню відповідному сервісному центру МВС не пізніше ніж протягом 10 днів після повернення з-за кордону. Транспортні засоби, на які згідно із законом встановлено тимчасову заборону на зняття з обліку (крім транспортних засобів, придбаних у розстрочку), до поїздок за кордон не допускаються.

Детальну інформацію про організацію поїздки за кордон на транспортному засобі можна знайти на сайті hsc.gov.ua, отримати консультацію – за номером (044) 290-18-99 або на офіційній Фейсбук-сторінці Головного сервісного центру МВС.