Хмельницький перший у рейтингу корупції, область у рейтингу спроможності громад

21 Червня 2017 10:34

Галина МЕЛЬНИК

Площа, яку складають ОТГ, найбільшою є у Хмельницькій області

Площа, яку складають ОТГ, найбільшою є у Хмельницькій області. Фото: intvua.com

Серед критеріїв – спроможність здійснювати повноваження.
 Мінрегіон оприлюднив рейтинг областей за формуванням спроможних територіальних громад. Хмельницька зайняла 1 місце, Житомирська – 2 місце, Чернігівська – на 3-му.

Як повідомляється на сайті «Децентралізація влади», про це стало відомо в ході Координаційної зустрічі «Реформа місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні: успіхи та перспективи».

У Мінрегіоні аналізували 4 параметри:
1. «Кількість ОТГ» (враховувалися і дані тих громад, документи яких станом на 16.06.2017 року перебувають в ЦВК для призначення перших виборів»,
2. «Площа ОТГ»,
3. «Територіальні громади (місцеві ради), що об’єдналися»,
4. «Кількість ОТГ з чисельністю менше 5 тис. осіб».

Найбільше об’єднаних територіальних громад утворено у Дніпропетровській області – 48, найменше – у Київській області – всього 4 ОТГ. Натомість місцевих рад, які об’єдналися у громади, найбільше у Житомирській області – 301, найменше – знову ж таки у Київській області – 20.

Площа, яку складають ОТГ, найбільшою є у Хмельницькій області – 41,9% від усієї площі області, найменша – у Київській області – 1,4%.

Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода зазначив, що рейтинг підготовлено для того, щоб кожна область змогла побачити власну роботу в контексті реформи місцевого самоврядування.

Ознайомитися з рейтингом областей за формуванням спроможних територіальних громад можна тут.

Нагадаємо, що Хмельницький та Ужгород стали лідерами за поширенням корупції на місцях. Про це йдеться в дослідженні Міжнародного республіканського інституту щодо оцінки рівня задоволеності якістю життя жителів міст України.