Обережно з рибою! У Південному Бузі присутня паличка ботулізму.

13 Лютого 2018 10:04
Рибу, яка навіть і має паличку ботулізму їсти можна, але її потрібно піддати термічній обробці

Рибу, яка навіть і має паличку ботулізму їсти можна, але її потрібно піддати термічній обробці . Фото: з архіву

Чоловіка врятувала сироватка, яку родичі купили у Львові за три тисячі гривень.
32-річного хмельничанина родич пригостив товстолобиком, який виловив з Південного Бугу. Чоловік приніс рибу додому, засолив та полив її олією. Впродовж двох тижнів хмельничанин смакував товстолобиком по маленькому шматочку, а доївши усю банку, потрапив до інфекційної лікарні.Лікуючий лікар Хмельницької інфекційної лікарні Інна Гвоздовська розповіла, що пацієнт потрапив до медзакладу з явними симптомами ботулізму.

«У хворого порушився зір, хода, рефлекс ковтання та була сухість в роті. Лише після введення сироватки від ботулізму, яку родичі хворого ледве знайшли у Львові за три тисячі гривень, вдалося вберегти чоловіка від летального випадку», – каже Інна Михайлівна.

За інформацією Хмельницького обласного лабораторного центру МОЗ України, у 90% випадках особи, які заразилися паличкою ботулізму, помирають. Єдиний «рятівний круг» – це сироватка, яку можна дістати лише в приватних аптеках. МОЗ, нажаль, не забезпечує медзаклади України цим препаратом.

«Паличка ботулізму присутня у Південному Бузі. Цей випадок – доказ цьому. Попадає ця паличка у харчові продукти тільки з землею або мулом. Впіймана риба теж мала цю інфекцію, а чоловік, який засолив та залив її олією, тільки спровокував, що паличка почала розмножатися», – каже лікар з гігієни харчування Хмельницького міськрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Валентина Щавінська.

Медик каже, що якби чоловік зварив юшку з цієї риби або запік її в духовці не отруївся. «Рибу, яка навіть і має паличку ботулізму їсти можна, але її потрібно піддати термічній обробці – варити, смажити або тушкувати. Небезпечно зберігати продукт в безповітряному середовищі, де розмножується паличка ботулізму», – каже Валентина Валеріївна.

Нагадаємо, у Старокостянтинові дівчина захворіла на ботулізм, скуштувавши тушонку з кроля.