Підсумки вчорашнього дня

4 Квітня 2018 08:23
Яким був день, що минає - підсумки дня

Яким був день, що минає – підсумки дня. Фото: колаж автора

Якими були новини 3 квітня.
Вівторок, 3 квітня, видався насиченим на інформаційні події. Сьогодні в Україні і на Хмельниччині зокрема, чимало повідомлень було як навколо електронних декларацій, так і Хмельницької атомної електростанції.

Утім, розпочнемо з іншого. Великдень наближається! І хмельничани та гості міста вже можуть в цьому переконатися. Адже в Хмельницькому майже завершиливстановлення Великоднього містечка біля кінотеатру Шевченка. Там, як повідомив начальник управління культури і туризму міськради Артем Ромасюков, має бути 22 декоративних писанки, серед яких 9 з минулого року, 12 із логотипами місцевих фестивалів і 1 світлодіодне. Всі вони, на наше переконання, створюють святковий настрій.

Від прийдешнього свята до політики та грошей. І хоч термін подачі електронних декларацій чиновників завершився 1 квітня, й досі не всі декларації є на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Щоправда, схоже, у НАЗК у цьому проблеми не вбачають. Утім, не все так гладко. Єдиний державний реєстр декларацій працює з перебоями. Сьогодні, як передає «Укрінформ», там заявили: «Виникла проблема з публічною частиною реєстру, публічним пошуком декларацій. Ще минулого тижня ця проблема мала час від часу місце, адже коли людина заповнювала декларацію, вона одразу шукала в реєстрі свою декларацію. Зараз ми не впевнені в природі цієї проблеми, тому ми підготували звернення до спеціалістів, адміністратора реєстру з проханням вирішити цю проблему», – повідомили у прес-службі.

А ось у Верховній Раді також нині гооврили про е-декларації. Вирішували, чи скасувати громадським організаціям та активістам обов’язок декларувати свої статки чи ні. Вирішили – нехай декларують. І це при тому, що чимало європейських партнерів України наполягали на скасування такої норми закону. А як голосували нардепи від Хмельниччини – у матеріалі «Хто з нардепів від Хмельниччини не підтримав скасування е-декларацій для активістів».

Про Хмельниччину згадали й на всеукраїнському рівні. Адже сьогодні, 3 квітня, в результаті спрацювання системи захисту генератора, енергоблок №1 Хмельницької атомної електростанції, що в Нетішині, відключили від енергомережі. Що сталося, можливо, вже дізнаємося завтра.

Ну, а тим, хто не знає, як заповнити своє дозвілля 4 квітня, у нагоді може стати наша «Афіша».