Справу “конкретного” депутата Хмельницької облради повернули прокурору

10 Серпня 2018 05:39

Обвинувальний акт відносно депутата облради повернули прокурору через невідповідність такого обвинувального акту вимогам КПК України, передає Depo.Хмельницький за інформацією речниці суду Алли Плінської.

“На підготовчому судовому засіданні у справі по обвинуваченню Миколи Харкавого, за ч.2 ст.15, ч.4 ст.190; ч.4 ст.27, ч.2 ст.15 ч.4 ст.369 КК України обвинувальний акт повернули прокурору, – каже вона. – Підставою для повернення стала невідповідність його вимогам ст.291 КПК України, яка і визначає вимоги до обвинувального акту.”

Так, колегія суддів, не даючи оцінку щодо реальності та дійсності події злочину та можливої причетності обвинуваченого до скоєного, прийшла до висновку, що виклад фактичних обставин справи та формулювання обвинувачення є неконкретним, незрозумілим і суперечливим.

“Неконкретність та суперечливість обвинувачення порушує один з основних конституційних принципів обвинуваченого – право на захист, оскільки позбавляє останнього знати у яких конкретних діях його обвинувачують та за якими фактичними обставинами, тож дане стало підставою для колегії суддів щодо повернення обвинувального акту прокурору,” – пояснює речниця.

Нагадаємо, на початку липня суд відклав засідання через неявку адвоката.

Апеляційний суд Хмельницького області передав матеріали справи до Хмельницького міськрайонного суду всередині квітня.

Справу мав розглядати Городоцький районний суд ще на початку квітня. Однак суддя захворіла, тому голова райсуду змушений звернутися до апеляційної інстанції з поданням про зміну підсудності.

Раніше ж система двічі намагалася здійснити автоматизований розподіл цієї справи у Городоцькому райсуді, проте безуспішно.

Перед тим кам’янецькі судді, де спершу перебувала справа, на першому ж засіданні дружно взяли самовідвід.

А Верховний Суд України залишив без задоволення клопотання захисника Плахотнюка щодо направлення кримінального провадження щодо депутата Хмельницької обласної ради Миколи Харкавого з Кам’янець-Подільського міськрайонного суду до Апеляційного суду Тернопільської області.

Попався ж представник регіональної політсили нардепа Олександра Гереги “За конкретні справи”, член депгрупи в облраді “Депутатський контроль” та заступник голови комісії з питань будівництва, житлово-комунального господарства, інвестиційної політики, природокористування та екології на хабарі в 50 тисяч доларів США, які він отримав від директора спеціалізованої школи-інтернат І-ІІІ ступенів “Славутинка”, в якої закінчувався контракт.

Справою займалися детективи Національного антикорупційного бюро України спільно з працівниками Департаменту захисту економіки Національної поліції України.

Кошти були вилучені в одному з номерів готелю дружини обранця. Тоді суд арештувавХаркавого, приначивши альтернативу внесення грошової застави на суму 505,2 тис. грн. Депутат кошти вніс і вийшов на волю.

За вимагання йому “світить” до 12 років за ґратами з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до трьох років. З конфіскацією майна.

Джерело: /khm.depo.ua