Два дні до вимкнення аналогового ТБ

31 Серпня 2018 07:26

 

Але аналогове телебачення (простими словами ті канали, які показують завдяки так званій «кімнатній» антені) нікуди не зникне. Воно працюватиме до кінця року, але мешканці Хмельниччини, в яких немає цифрових приймачів, зможуть дивитися лише декілька телеканалів.

Вже в ніч з 31 серпня на 1 вересня з ефіру аналогового телебачення на Хмельниччині зникнуть ледь не усі всеукраїнські телеканали. Це і «1+1», і «Україна», і «СТБ», і «Інтер»… Простіше перерахувати ті канали, які залишаться.

«У місті Хмельницькому транслюватимуться «Поділля-Центр», «Ексклюзив» та «Місто». А також «UA: Перший» і «24 канал», – каже представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Хмельницькій області Олена Гавінська. – Інші ж, в тому числі і загальнонаціональні канали, будуть у цифровому мовлені».

До речі, ТРК «Місто» лише з вчорашнього дня, 29 серпня, вперше вийшло в ефір. Дивитися муніципальний телеканал модна в обласному центрі, а також Хмельницькому, Красилівському, Старокостянтинівському та Яромолинецькому районах (понеділок-п’ятниця: 19:15-20:15, 22:45-23:45, субота 8:40-10:40, неділя:16:50-18:50). Він транслюється на частотах каналу «Прямий», який з 1 вересня також перейде виключно на «цифру».

Звісно, що з п’яти перелічених телеканалів, не всі мешканці області зможуть їх побачити в «аналозі». Все залежить від покриття передавачів. Утім, як каже Олена Іванівна, у нас  в 12 районах є місцеві телерадіокомпанії, які продовжать свою роботу в «аналоговому ефірі», а тому в кожному районі області буде різна кількість каналів, налаштувати які можна через дециметрову антену.

Та вже з січня 2019 року сигнал жодного з телеканалів (якщо нічого не зміниться) «зловити» на «кімнатну» антену буде неможливим.

Джерело: ye.ua