Україна після ЄС хоче відмовитися від зимового часу

5 Вересня 2018 08:40

Мінекономрозвитку звернеться до Кабміну з такою пропозицією

Якщо в Європейському Союзі проголосують за скасування зимового часу, Мінекономрозвитку звернеться до Кабміну щодо можливості внесення відповідних змін у порядку обчислення часу на території України.

“Порядок обчислення часу на території України визначений постановою Кабміну від 13.05.1996 №509: час другого годинного поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3:00 на одну годину вперед і в останню неділю жовтня о 4 годині на одну годину назад”, – розповіли в міністерстві.

Зазначається, що на території Євросоюзу на підставі директиви 2000/84/ЄС Європейського Парламенту і Ради від 19.01.2001 про перехід на літній час діє аналогічний порядок обчислення часу.

“Україна взяла курс на євроінтеграцію, яка передбачає імплементацію європейського законодавства. Існуючий на території України порядок обчислення часу є оптимальним, узгодженим з міжнародною практикою обчислення часу. Він сприяє адаптації всього спектру міжнародних економічних, культурних та інших відносин, відповідає її географічному положенню. Враховуючи викладене, у разі прийняття ЄС рішення про скасування переходу на літній час, Мінекономрозвитку звернеться до Кабміну щодо можливості внесення відповідних змін в Порядок”, – розповіли в Міністерстві.

У відомстві додали, що “економічне обґрунтування щорічного переходу на літній час і інформація про зменшення споживання електроенергії при переході на літній час в Мінекономрозвитку відсутні”.

Нагадаємо, жителі ЄС проголосували за скасування переходу на зимовий або літній час.

Джерело: ukr.media