На Хмельниччині 118 осіб заразилися хворобою Лайма

18 Вересня 2018 14:58

Фото: автора

За всім місяців 2018 року хворобу Лайма діагностували у 118 мешканців області. За словами завідувача відділення особливо небезпечних інфекцій держустанови «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Віталія Овчарука, цього року людей, в яких через укуси кліщів діагностували цю небезпечну хворобу, значно більше, ніж торік.

«У 2017 році за аналогічний період це інфекційне захворювання виявили у 75 осіб. Однією з причин такої різниці в цифрах може бути те, що цьогоріч кліщі на Хмельниччині активізувалися дуже рано. Перші повідомлення про укуси кліщів почали надходити ще наприкінці березня. Є вони і у вересні. Тому поки не впаде усе листя, потрібно бути обережним. Найбільшу активність цих комах ми спостерігали у червні та липні», – каже Віталій Володимирович.

Найбільше випадків інфікування хворобою Лайма було зареєстровано у Кам’янець-Подільському районі – 47 хворих (19 у 2017 році) та Хмельницькому районі – 38 постраждалих (26 у минулому році). Жодного випадку зараження не було у восьми районах області – Волочиському, Красилівському, Новоушицькому, Славутському, Старокостянтинівському, Теофіпольському, Шепетівському та Теофіпольському районах.

Довідка:
Хвороба Лайма – це інфекційне захворювання, яке може мати хронічний або гострий перебіг і уражати серце, суглоби, нервову систему і шкірні покриви. Ризик зараження на хворобу Лайма, як кажуть лікарі, залежить від тривалості присмоктування. Якщо кліщ був на тілі менше ніж добу, ймовірність інфікування доволі мала, проте після третьої доби наближається до 100%. Тривалість інкубаційного (прихованого) періоду під час хвороби Лайма становить від однієї до 60 діб, найчастіше – 14 діб. Тож якщо помітили на тілі кліща чи червоні плями невідомого походження, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем

.Надія СВІНЦІЦЬКА

Джерело: ye.ua