Фрази, які не бажано говорити на роботі

17 Січня 2019 14:04

Невдало сказана фраза може назавжди перетворити вас в очах начальника в дурня, на якого не варто сподіватися і не потрібно підвищувати. Ось 10 виразів, які ніколи не можна говорити на роботі, інформує Ukr.Media.

Це не моя проблема
Всі ми чули цю фразу. І в більшості випадків фахівець, який її говорив, ледь справлявся зі своїми завданнями. Іноді вас, дійсно, можуть попросити про те, що ви не можете зробити. В цьому випадку можна допомогти порадою.

Я не можу нічого зробити

Час від часу ви дійсно не можете впоратися з усіма завданнями. Особливо якщо це відбувається, коли ви змучені. Незважаючи на це, потрібно пам’ятати, що навіть найскладніші завдання реалізовані.

Це безглуздо

Ви можете поспішати з висновками. Може бути ви чогось не розумієте або ще не знаєте. Краще не говорити про щось категорично, поки ви не вивчите питання.

Ви помиляєтеся / Мені це не подобається
Ви самі можете помилятися. Та й вказівкою на помилки може образити ваших колег. Спробуйте використовувати дипломатичну мову. Ну і, якщо вже ви когось критикуєте, запропонуйте щось взамін.

Я перепрошую, але…
Ми рідко замислюємося про те, за що вибачаємося. Цим занижуємо цінність справжніх вибачень.

Я просто припустив, що..

Помилки легко зробити, а потім пояснити тим, що щось не так зрозумів. Але набагато краще обійтися без припущень і чесно повідомити, що було насправді.

Я зробив все можливе
Зі школи ми вчимося робити що-небудь добре. Але коли щось не вдається, потрібно робити висновки, шукати причину, а не виправдовуватися.

Ви повинні були зробити по-іншому
Вказуючи на помилки інших, коли ви засмучені, дуже легко образити людину. Постарайтеся бути конструктивними в обговоренні теми.

Я можу помилятися, але…

У вас може бути хороша ідея, але немає впевненості і є занепокоєння, що вас звільнять за висловлювання. Уникайте приниження себе і дозвольте собі говорити те, що ви думаєте.

У мене немає часу
Мало кому вистачає робочого часу на виконання всіх обов’язків, оскільки часто змінюються пріоритети. Неважливе стає важливим і навпаки. Краще проявити ініціативу і чесно сказати, що завдання може бути виконане до такого-то терміну, ніж говорити, що зараз не до нього.

Якщо ви сказали те, про що шкодуєте, ось три простих поради про те, як швидко залагодити непорозуміння:

Вибачтеся – щиро повідомте причину вашого розладу.
Скажіть, чого ви не мали на увазі.
Скажіть те, що хотіли сказати спочатку.

Джерело: ukr.media