В ООН вирішили виділити жителям Донбасу 162 мільйони доларів США

14 Лютого 2019 11:51

Об’єднаний фонд гуманітарної допомоги Україні був заснований в Організації Об’єднаних Націй. Головна його мета – це допомога жителям Донбасу, які постраждали з-за військових дій на території ОРДЛО. На допомогу жителям України готові виділити дуже велику суму грошей – 162 мільйони доларів США. Про це заявили у секретаріаті ООН, інформує Ukr.Media.

«Ми створюємо інноваційний механізм фінансування для підтримки зусиль, передбачених Планом гуманітарного реагування (HRP) на 2019 рік – Об’єднаний фонд гуманітарної допомоги Україні – для задоволення гострих потреб, які найменше фінансують» – про це заявила помічниця генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Урсула Мюллер.

Мюллер також уточнила, що цей план спрямований захистити постраждалих людей, а також відновити їх доступ до засобів існування і основних послуг.

Зазначимо, що масштабна гуманітарна допомога жителям Донбасу – це обговорювання питання не одного дня. Раніше в ООН повідомляли, що програму допомоги розробляють на весь 2019 рік. Допомогу в рамках програми спрямують на забезпечення першочергових потреб українців, які постраждали з-за конфлікту з обох сторін від лінії зіткнення. При цьому, спрямування коштів для жителів Донбасу розплановано по пунктах – на що гроші будуть спрямовані насамперед.

Речник постійного Представництва України при ООН Олег Ніколенко заявив:

«План на поточний рік є частиною більш широкої стратегії гуманітарного реагування для України на 2019-2020 роки, підготовлений Управлінням ООН з координації гуманітарних питань у співпраці з урядом України», – зазначив дипломат.

Джерело: ukr.media