На Хмельниччині на підкуп виборців планувалось витратити три мільйони гривень, – СБУ

21 Лютого 2019 16:01

Заступник голови Служби безпеки України Віктор Кононенко під час брифінгу заявив, що в результаті понад 30 обшуків, які проводяться у членів угруповання, яке мало на меті масштабний підкуп виборців, вилучили десятки тисяч доларів, розписки про виплату коштів та інші документи, передає Depo.Хмельницький.

За його словами, тільки у Хмельницькій області планувалось витратити на підкуп три мільйони гривень. Представив він і аудіозаписи перемовин підозрюваних. Під час розмов обговорювали, коли і як мають проводитися агітаційні хвилі, скільки коштів виплачувати агітаторам, керівникам “десятків” і т.п.

Кононенко додав, що кожна з ланок піраміди отримувала (частина – з листопада 2018 року, частина – з січня 2019 року) фінансування, не передбачене жодним нормативним актом України.

Загалом мережа планувала залучити до своєї діяльності по Україні більше 600 тисяч осіб. У спецслужбі закликали українців не піддаватися на провокації, не продавати свої голоси і не підштовхувати до цього інших.

За даними СБУ, у злочинну організацію входили українці, росіяни та громадяни інших країн. Процесуальні дії та слідство ще тривають.

Нагадаємо, за даними Віктора Кононенка, замовником цієї піраміди є чинний народний депутат. Ім’я нардепа він не назвав “свідомо, щоб не прив’язувати його до жодної з політичних сил”. Лише уточнив, що це чинний народний депутат, який не є кандидатом у президенти.

Джерело: /khm.depo.ua