Звички, які допоможуть зміцнити психологічне здоров’я

24 Травня 2019 08:56

Думаючи про своє здоров’я, ми частіше звертаємо увагу на його фізичні аспекти, ніж на психологічні.

Думаючи про своє здоров’я, ми частіше звертаємо увагу на його фізичні аспекти. Однак психологічне здоров’я не менш важливе. Турбота про нього принесе чудові плоди: підвищення продуктивності праці, збільшення тривалості життя і зміцнення імунної системи! Ви хочете побачити всі ці приголомшливі результати? Якщо так, то читайте цю статтю далі. З неї ви дізнаєтесь про звички, які допоможуть зміцнити психологічне здоров’я. Це позитивно позначиться на вашому добробуті в цілому.

Прогулянки на свіжому повітрі

Вирушаючи на прогулянку хоча б раз на день, ви підтримаєте психологічне здоров’я. Результати одного з досліджень показали, що приємна прогулянка на свіжому повітрі покращує психологічний добробут на 7 наступних годин!

Під час експерименту було встановлено: після прогулянки учасники в цілому відчували себе більш щасливими та перебували в піднесеному настрої.

Це чудові новини, адже у цьому є безліч плюсів і з точки зору фізичного здоров’я! Вирушаючи на 20-хвилинну прогулянку вранці, ви на весь день отримуєте заряд гарного настрою.

Спілкування

Люди, які регулярно спілкуються зі своєю сім’єю і друзями, не намагаються ізолюватися від суспільства, більш щасливі. Крім того, вони живуть довше ніж ті, хто не підтримують стосунки зі своїми рідними та близькими.

Люди, які уникають спілкування, більш схильні до депресії. А з плином часу їх когнітивні здібності погіршуються.

Якщо ви помічаєте, що практично перестали спілкуватися зі своєю сім’єю і друзями, а також не особливо активно берете участь у житті суспільства, значить, настав час це змінити. Ваша психіка скаже вам за це тільки спасибі!

Силові фізичні вправи

Ці вправи настільки корисні для нашого фізичного і психологічного здоров’я, що не виконувати їх регулярно буде величезною помилкою!

Примітно дослідження, в якому брали участь люди з ознаками депресії. Під час дослідження вони виконували вправи на підняття невеликих вантажів. За підсумком було встановлено: настрій добровольців покращився, а симптоми депресії скоротилися!

Час на природі

Хоча б 15 хвилин, проведені на свіжому повітрі, позитивно позначаються на нашому здоров’ї. Таке проведення часу сприяє виробленню серотоніну, а він, у свою чергу, приводить до поліпшення настрою.

Більше смійтесь

Сміх — це свого роду психологічна зарядка, яка підтримує наш розум в тонусі. Сміх сприяє виробленню гормонів щастя. Це призводить до поліпшення настрою, позбавлення від стресу, поліпшення короткочасної пам’яті та покращення здатності сприймати нову інформацію та виконувати нові завдання.

Смійтеся кожен день. Слухайте смішні підкасти та дивіться комедії. Створіть в телефоні колекцію кумедних фото. У вас завжди під рукою буде те, над чим ви зможете посміятися!

Медитуйте

Щодня виділяйте трохи часу на те, щоб розслабитися, виконати дихальні вправи та звернути увагу на сьогодення. Так ви дуже швидко помітите приголомшливі зміни на краще! Неважливо, чи будете ви медитувати за якоюсь особливою методикою чи ні. Достатньо просто посидіти в тиші та сфокусувати увагу на диханні.

Ведіть щоденник

Спробуйте вести щоденник, в якому будете писати все, що сталося з вами за день. Ведіть записи про те, за що ви вдячні. Пишіть про все хороше, що сталося. З часом ви усвідомлюєте, що відбувається багато хорошого. Отже, у вас є причини для того, щоб бути в гарному настрої.

Ведення щоденника — це свого роду спосіб випустити всі накопичені емоції та конструктивно розібратися з ними. Звичка вести щоденник знизить рівень стресу і дозволить знайти спокій.

Здоровий сон

Ми часто нехтуємо часом на сон. Якщо ви не зробите здоровий сон головним пріоритетом, ви (в перспективі) завдасте значної шкоди як своєму фізичному, так і психологічному здоров’ю! Недосипання призводить до безлічі неприємних наслідків, серед яких стрес, депресія, тривожність, зайва вага, захворювання серця та багато-багато іншого! Постарайтеся зробити все для того, щоб спати від 7 до 9 годин на добу. Намагайтеся лягати спати та вставати в один і той же час.

Сон — це той час, коли організм може відновитися як фізично, так і психологічно.

Плануйте те, що приносить вам радість

В одному з досліджень було встановлено, що процес планування відпустки приносить нам не меншу користь, ніж сама відпустка!

Щоб відчути цю користь, зовсім не обов’язково планувати саме відпустку. Досить планів на найближчі вихідні. Можливо, ви заплануєте піти з друзями в новий ресторан або відправитися в невеликий турпохід.

Харчуйтеся правильно

Здорове харчування — прекрасний спосіб поліпшити самопочуття в цілому! Було встановлено, що вживання в їжу певних продуктів позитивно впливає на роботу нашого мозку. Результати досліджень дозволяють говорити про те, що деякі продукти здатні позбавити людину від симптомів підвищеної тривожності!

Переконайтеся, що ви щодня постачаєте організм мінералами та вітамінами в достатній кількості. Це допоможе підтримати його у відмінному стані, ви будете сповнені сил та енергії.

Робіть щось для інших

Намагайтеся кожного дня робити щось хороше для оточуючих людей. Ця звичка не тільки принесе користь тому, кому ви зробите добро, але і посприяє вашому гарному настрою!

Вчені кажуть, що люди, які регулярно здійснюють невеликі акти доброти, менш схильні до ізоляції, що, у свою чергу, знижує симптоми підвищеної тривожності та в цілому покращує настрій! Зовсім не обов’язково робити щось грандіозне. Досить відкрити перед кимось двері та бути ввічливим у спілкуванні.

Відкривайте для себе щось нове

Візьміть собі за звичку регулярно пробувати та відкривати щось нове. Почитайте про те, про що нічого не знаєте. Спробуйте зайнятися новим хобі. Це прекрасні способи тримати мозок в тонусі. Це приводить до поліпшення самопочуття в цілому. Чим старше ми стаємо, тим менше намагаємося поповнити багаж новими знаннями або зацікавити себе чимось новим. Це неправильно. Прагнення до нових знань і навичок допомагає краще розуміти світ навколо і покращує психологічне здоров’я.

Слідкуйте за поставою

Згідно з новим дослідженням, коли люди сидять, згорбившись, вони працюють повільніше, частіше мовчать, більш озлоблені та відчувають більше страхів, ніж коли вони сидять, випрямивши спину. Підтримання правильної постави — відмінний спосіб поліпшити здоров’я. Ви будете почувати себе набагато краще, якщо будете сидіти прямо, з гордо піднятою головою.

Критично ставитеся до своїх негативних думок

Постійно піддавайте сумніву спроможність негативних думок. Прищепивши собі таку звичку, ваш розум знайде спокій і гармонію. Тільки тому, що вам в голову прийшла негативна думка, не означає, що вона дійсно відповідає реальності. Усвідомте це. Наступного разу, коли ви зловите себе на негативі, поставте під сумнів його спроможність. Як тільки ви навчитеся це робити, негативні думки більше не будуть мати такого сильного впливу на настрій. Отже, ваше психологічне здоров’я покращиться!

Обмежуйте час, проведений в соціальних мережах

Соціальні мережі — це приголомшливо зручний спосіб не втрачати зв’язку з іншими людьми. Однак надмірне захоплення цим інструментом призводить до негативних наслідків.

Вчені встановили, що між «зависанням» в соцмережах і симптомами тривожності, депресії існує певний взаємозв’язок. Необхідно регламентувати час на подібне дозвілля. Для вашого ж блага.

Джерело: ukr.media