Звички, які заважають добитися успіху і розбагатіти

1 Липня 2019 12:02

Звички, які заважають добитися успіху і розбагатіти

Для когось бідність є проміжним пунктом на шляху до добробуту, але для більшості людей — це стан душі та спосіб життя. Бідні люди навіть на піку свого успіху не змінюють звичок, що нерідко призводить до того, що вони знову скочуються у фінансову яму. При цьому вони твердо впевнені, що їх поведінка нічим не відрізняється від того, як поводяться успішні люди. Перед тим, як впадати в депресію щодо чергової невдачі або неможливості піднятися до бажаних висот, варто оцінити свою поведінку. Нерідко ми самі себе програмуємо на провал, інформує Ukr.Media.

Звичок, що відрізняють бідних людей, можна назвати чимало. Ось тільки основні з них:

Патологічна пристрасть до економії

У магазинах можна зустріти людей, які купують продукти чи речі виключно за акцією, при цьому буквально навантажують свої візки і кошики. Найчастіше ці товари їм навіть не потрібні, але вони впевнені, що таким чином економлять. Багато людей живуть буквально за розкладом знижкових годин в магазинах, роблять запаси на місяці вперед. Примітно, що при всьому цьому, людина навіть поняття не має, що таке сімейний бюджет, як його вести і як багато користі він приносить. На виході вони витрачають набагато більше, ніж звичайні покупці, які з таких питань не заморочуються.

Економія навіть на здоров’ї

Скупість бідних людей доходить до абсурду і в плані ставлення до здоров’я. Вони впевнені, що потенціал людського організму практично нескінченний. Коли у них починають вилазити проблеми, пов’язані з авітамінозом, перевтомою і пристрастю до дешевих напівфабрикатів в якості їжі, в хід йде не корекція способу життя, а найдешевші ліки.

Невичерпна жалість до себе

Бідна людина здатна нескінченно довго скаржитись на своє життя оточуючим. Якщо її послухати, то здасться, що просвітів у її житті немає взагалі. Найцікавіше, що навіть наодинці з собою такі люди ведуть точно такі ж розмови.

Вміння завжди знайти виправдання

Немає просування по службовій драбині? Підсиділи! Немає надбавки до зарплати? Начальник — жаднюга! Через два тижні після зарплати всі гроші закінчилися? Довелося роздавати борги і робити запаси, адже скоро ціни піднімуться! Найчастіше, у всіх бідах такої людини винні саме оточуючі.

Ігнорування сім’ї, але любов до пліток

Для бідної людини немає нічого цікавішого, ніж спостерігати за іншими. Їх зовнішня зацікавленість у проблемах товаришів по службі та друзів пояснюється тільки одним — вони отримують моральне задоволення від чужих невдач. На тлі цього у них самих нерідко назрівають серйозні сімейні проблеми, але це їх не сильно хвилює.

Бідні люди люблять мріяти

Причому вони спочатку позиціонують свої думки, як мрії, а не як плани або прагнення. Навіть якщо випаде можливість щось зробити, щоб здійснити мрію, вони вважатимуть за краще діяти.

Телевізор — головна річ в будинку

Це чарівне пристосування, біля якого бідна людина може сидіти годинами та навіть днями. Телевізор є джерелом для пліток і обговорень. Можна подивитися, хто і що купив, щоб потім позаздрити та помріяти.

Надія на миттєву вигоду

Попри щиру віру в необхідність важкої праці, саме бідні люди найбільше сподіваються на лотерею, спадщину, знайдені гроші. При цьому вони навіть не вважають своїм обов’язком купити квиток, поспілкуватися з далекими родичами або хоча б піти прогулятися.

Невідповідність витрат і доходів

Як не парадоксально це звучить, але бідні люди багато витрачають. Вони позичають і беруть кредити, щоб красиво з’їздити у відпустку, влаштувати шикарне весілля, купити автомобіль. Головне, щоб виглядати як всі або навіть ще краще.

Є ще один цікавий момент, який психологи постійно ставлять у приклад — бідні люди зазвичай займаються нелюбимою справою. Багато з них навіть не замислюються про те, який вид діяльності приносив би їм задоволення. У них на це просто немає часу. Адже доводиться важко працювати, думати, на чому зекономити, і мріяти про те, як було б добре, якби на голову раптом звалився несподіваний спадок.

Джерело: https://ukr.media