Цей день в історії Хмельниччини: 18 жовтня

18 Жовтня 2019 07:51

8 жовтня 1905 року у Проскурові (нині Хмельницький) розпочався страйк. Після попереднього страйку працівників цукрового заводу 25 вересня, багато страйкарів потрапили до в’язниці за непокору. Тож 18 жовтня люди знову вийшли на страйк з вимогою звільнити арештантів. Рушійною силою проскурівських страйків стали мешканці приміського села Лезневе, чимало яких працювало на Проскурівському цукровому заводі. Цього дня близько п’ятисот осіб вийшло на центральну вулицю Олександрівську (зараз Проскурівська), гуртувалися, радилися, але виступів не починали. Поліція міста боялася розганяти громадян, бо не було основної сили – війська. Та 19 жовтня вранці Олександрівська знову наповнилася людьми.

18 жовтня 2011 року у Хмельницькому на акцію протесту вийшли студенти. Під стінами облради та адміністрації вони висловили своє ставлення до цензури в комунальних засобах масової інформації Хмельницької області. Молодь прийшла з плакатами та п’ятьма старенькими телевізорами, які під час акції розмалювали написами “цензура” та згодом демонстративно розтрощили кувалдами.

18 жовтня минулого року у Хмельницькому відбулась мовчазна “Хода за свободу”. Присвятили її всім тим, хто потрапив у ситуацію торгівлі людьми. Близько сотні осіб, серед яких держслужбовці та студенти, пройшлись центром міста у колоні із чорними парасольками – символом боротьби із рабством. 18 жовтня Європейський Парламент визначив Європейським днем боротьби з торгівлею людьми. До відзначення цього дня долучаються по всій країні, обласних та районних центрах. Загалом в області є 25 громадян, які постраждали від торгівлі людьми, з них 8 дітей.

Юна МІТРАШКО

Джерело: ye.ua