Пити чай занадто гарячим

Постійне вживання занадто гарячих напоїв призводить до подразнення слизової оболонки горла, стравоходу та шлунка. Регулярні опіки можуть призвести до утворення рубцевої тканини, яка має підвищену сприйнятливість до інфекцій і схильність до утворення злоякісних пухлин. Тож, заваривши чашечку запашного чаю, дайте напою трохи охолонути!

Пити чай відразу після їжі

Чай, випитий у перші пів години після їжі, погіршує засвоєння білків, а також заважає всмоктуванню багатьох корисних речовин, що містяться у їжі. Краще почекати 30-40 хвилин після трапези, а вже потім випити чашечку чаю, але без цукру і десертів.

Запивати чаєм ліки

Будь-які медикаменти можна запивати лише чистою водою без газу — в іншому випадку їх дія може бути ослаблена або навпаки посилена. І у жодному разі не можна приймати таблетки та порошки разом із чаєм: у цьому напої міститься дуже багато активних речовин, багато з яких категорично несумісні з ліками.

Пити вчорашній чай

Чай, що переночував у заварювальному чайнику, не лише позбавляється більшості корисних речовин — у ньому ще й активно розмножуються патогенні мікроорганізми, здатні завдати серйозної шкоди нашому здоров’ю. Якщо свіжий чай — це ліки, то вчорашній — на жаль, справжня отрута.