У Хмельницькому будують найбільший аквапарк у Західній Україні

29 Травня 2014 14:27

У місті будують аквапарк, що буде найбільшим у Західній Україні. Об’єкт планують добудувати і відкрити у 2015 році та встановити лояльні ціни. Це створить у місті нові робочі місця, умови для активного відпочинку людей і додатковий потік туристів, пише Vsim.ua.

Аквапарк, який є основою нового фізкультурно-оздоровчого комплексу, буде найбільшим у Західній Україні, навіть більшим, ніж у Львові, Тернополі та Івано-Франківську. Загальна площа комплексу приблизно 20 тисяч квадратних метрів, – каже замовник об’єкта будівництва, директор дочірнього підприємства «Шелі» Маор-Шустер Шеллі.

Буде 8 басейнів

Фізкультурно-оздоровчий комплекс на Кам’янецькій, 122 за супермаркетом «Фуршет», що навпроти хлібокомбінату, почали будувати у 2011 році. Він розрахований на одночасне відвідування близько однієї тисячі людей.
Аквапарк підприємство будує на власній земельній ділянці площею 8,11 тисячі квадратних метрів.

vsim.ua

vsim.ua

У 2010 році до нас звернулося дочірнє підприємство «Шелі», аби видати йому містобудівну документацію під фізкультурно-оздоровчий комплекс з плавальним басейном для оздоровчого плавання та ігор (аквапарк) та автопаркінгу на 100 автомобілів. Ми видали містобудівні умови та обмеження, а також внесли зміни в план зонування міста, змінивши цільове призначення ділянки з комунально-складської зони на зону вторинної ділової активності. Тоді підприємство отримало дозвіл на проектування, – каже головний архітектор міста Віктор Дунаєвський.

Окрім аквапарку, у новому фізкультурно-оздоровчому комплексі планують побудувати найбільший у місті SPA-центр площею біля семисот квадратних метрів.

– Спортивний зал комплексу займатиме біля двох тисяч квадратних метрів. Буде і п’ять кафе різного напрямку, магазини та найбільший у місті дитячий розважальний центр площею біля трьох тисяч квадратних метрів, – каже Маор-Шустер Шеллі. – Аквапарк, який розрахований на широке коло відвідувачів, поділений на чотири зони для людей різного віку і складається з восьми басейнів, один з яких – плавальний.

Вартість відвідування аквапарку, обіцяють забудовники, буде меншою, ніж у інших місцях, і доступною для широкого кола відвідувачів. Конкретної цифри поки не називають.

Добудують у 2015 році

Вартість об’єкту власники не називають, оскільки ще не підрахували її. Точні суми знатимуть тільки після завершення будівництва. У 2011 році інвестори планували вкласти у будівництво близько 150 мільйонів гривень. Будівництво хотіли закінчити у 2014 році, але завадила криза.

Найбільшими труднощами у будівництві аквапарку є нестабільна соціально-політична ситуація в країні та курс валют, який постійно змінюється. Через це об’єкт, який планували здати наприкінці цього року, добудують лише у наступному, – каже замовник об’єкта будівництва.

Наразі п’ятиповерхова будівля аквапарку зведена. У ній активно працюють будівельники – вставляють вікна, роблять вітражі, оформляють фасади, встановлюють систему вентиляції, пожежної сигналізації, проводять електрику.

– У даний час акцент роблять на внутрішніх оздоблювальних роботах. Коли їх закінчать, то розпочнуться зовнішні роботи, – каже Маор-Шустер Шеллі.
Поки в аквапарку, який спочатку назвали «Сьомий океан», проводять будівельні роботи, забудовник думає про його логотип та назву. Для цього організували конкурс, в якому може взяти участь кожен хмельничанин. Потрібно лише надіслати свою роботу організаторам на пошту akvapark-2015@mail.ru. Головним призом для переможця стане абонемент на відвідування аквапарку на один рік.

Басейни потрібні

Міська влада підтримує будівництво у місті фізкультурно-оздоровчого комплексу з аквапарком. Мер міста Сергій Мельник вважає, що ця споруда зробить Хмельницький більш привабливим для туристів.

– Цей масштабний об’єкт важливий для міста тим, що у нього вклали велику суму інвестицій і будуть створені додаткові робочі місця для хмельничан. Він також привабливий тим, що у одному місці одразу є і басейни, і весь відпочинковий комплекс послуг спортивного спрямування, – каже Сергій Мельник.

Наразі у місті працює один великий приватний басейн у спортивно-оздоровчому комплексі «СВ», бюджетний – у спортшколі № 3 на Пилипчука і три – у загальноосвітніх школах. Останні маленькі, але для того, щоб навчитися плавати, достатні. Якщо буде ще один басейн, а тим більше – аквапарк, умови для занять плаванням однозначно покращаться.

Головний архітектор міста вважає, що у кожному мікрорайоні повинен бути басейн, а одного аквапарку для населеного пункту з 250 тисячами мешканців навіть замало.

Цю ж позицію розділяє і начальник міського управління молоді та спорту Валерій Вешко: “Бажано, щоб у нас було більше басейнів, адже вони потрібні для відпочинку і оздоровлення людей будь-якого віку, – говорить посадовець. – Я підтримую будівництво аквапарку. Головне – щоб там були максимально доступні ціни, аби його відвідувала максимальна кількість людей”.

Оскільки у аквапарку будують басейн, придатний для занять спортом, то в управлінні розглядатимуть варіант того, щоб там займалися спортсмени, можливо, і на пільгових умовах.

Думаю, власники підуть назустріч і їм буде цікаво, щоб там займалися не тільки любителі, а й професіонали, – каже Валерій Вешко.

Де найближчі аквапарки:

Хмельничани, які хочуть відпочити у аквапарках, поки що їздять до інших міст. Так, окрім вартості входу, доводиться витрачатися на проїзд потягом, машиною чи автобусом.

Ціни на відвідування аквапарків у інших містах

Аквапарк «Маяк» у Вінниці
Вартість – 30-110 гривень. Проїзд – від 55-ти гривень.

Аквапарк «Лімпопо» у Тернополі
Вартість – 30-65 гривень. Проїзд – від 73 гривень.

Аквапарк «Пляж» у Львові
Вартість – 50-60 гривень. Проїзд – від 83 гривень.

Аквапарк «Dream Island» у Києві
Вартість – 50-85 гривень. Проїзд – від 63 гривень.

*Вартість відвідування аквапарку, за даними офіційних сайтів, вказана за одну годину. Остаточна вартість квитка залежить від того, чи дитячий це квиток, чи дорослий, який день тижня і час доби. Ціни на проїзд вказані, виходячи з найменшої вартості квитка на потяг в одну сторону.