На 1 вересня — у вишиванці

30 Серпня 2014 15:23
ye.ua

ye.ua

Учні хмельницьких шкіл на свято “Першого дзвоника”одягнуть національне вбрання.

Цьогоріч за рекомендаціями Хмельницького міського управління освіти святкова шкільна форма має бути з елементами українського національного одягу.

“Конкретного розпорядження щодо цього немає, все залежить від керівництва школи, — зазначає завідувач науково-методичного центру Галина Думанська. — Зараз, коли спостерігаємо в країні піднесення патріотичного духу, про це не треба навіть нагадувати. Батьки і учні самі повинні все розуміти”.

За словами Галини Володимирівни, ті школярі, які не мають вишиванки, можуть одягти звичайну святкову форму.

А в навчальному закладі НВО №28 святковою шкільною формою вважається вишиванка. У перший і останній день навчання учні приходять в національних строях. Така традиція триває вже десятиріччя, і цей рік — не виняток.

“Наші учні і вчителі свідомо одягають на свято “Першого дзвоника” вишиті сорочки вже багато років. Спочатку це були поодинокі випадки, а останнім часом 1-го вересня майже всі вбрані у вишиванках”, — каже заступник директора школи Валентина Глушман.

Школярі області можуть підтримати хмельничан, також одягнувши до школи вишиванку. У кого ж її немає, хвилюватися не варто — шкільну форму ніхто не відмінив.