Як будуть в нас захищені малозабезпечені верства населення?
З 1 липня 2014 року Урядом впроваджується нова програма соціальної підтримки найменш захищених верств населення при оплаті житлово-комунальних послуг – компенсація додаткових витрат на оплату комунальних послуг.
Право на отримання компенсації матимуть сім’ї, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, що визначається як сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення. До складу сім’ї включаються особи, які зареєстровані у житловому приміщенні (будинку). Зазначений прожитковий мінімум сім’ї буде визначатися окремо для кожної сім’ї залежно від її складу.
У разі коли будь-хто з працездатних членів сім’ї надає інформацію про відсутність доходів за будь-який місяць протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, до розрахунку приймається дохід такого члена сім’ї на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Встановлені прожиткові мінімуми (з 1 січня 2014 року):
для дітей віком до 6 років – 1032 грн;
для дітей віком від 6 до 18 років – 1286 грн;
для працездатних осіб – 1218 грн;
для осіб, які втратили працездатність – 949 гривень.
Розрахунок сукупного доходу сім’ї для призначення компенсації провадиться відповідно до Методики обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Мінпраці, Мінекономіки, Мінфіну, Держстату, Держкоммолодьспорту від 15.11.2001 № 486/202/524/455/3370.
Які документи для нарахування компенсацій необхідно надати громадянам і куди їх подати?
Для призначення компенсації потрібно звернутися із відповідною заявою до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації.
У 10-денний термін після подання заяви заявнику надсилається повідомлення щодо прийнятого рішення про призначення компенсації та її розмір.
Для призначення компенсації разом із заявою необхідно надати:
1. Довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб
2.Довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (будинку).
Що собою являє компенсація. Чи є вже такі випадки звернення громадян?
Компенсація призначається для відшкодування додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води у зв’язку з підвищенням цін і тарифів на ці послуги
Станом на 10 жовтня 2014 року по Хмельницькій області кількість сімей які звернулись за призначенням компенсації становить 181 сім’я.
Які ще особливі умови призначення компенсації?
1. При призначенні компенсації не враховується майновий стан сім’ї, як це здійснюється при призначенні житлової субсидії, зокрема:
– наявність у володінні (користуванні) більш ніж одного житлового приміщення, більш ніж двох транспортних засобів;
– здача в найм або оренду житлового приміщення;
– наявність додаткових незадекларованих джерел для існування;
– купівля майна, товарів, оплату послуг на суму понад 10 прожиткових мінімумів.
2. При розрахунку компенсації застосовуються норма володіння чи користування загальною площею житла та норми споживання комунальних послуг, з урахуванням яких призначається субсидія. Призначення компенсації на загальну/збільшену понад норму площу житла не передбачено.
3. Компенсація призначається виходячи з середніх обсягів споживання послуг за попередній період і не перераховується відповідно до фактично спожитих обсягів послуг.
Сьогодні в засобах масової інформації точиться інформація стосовно зміни порядку нарахування субсидій упорядкування соціальних норм. Чи є вже якісь упорядкування цих норм?
Право на призначення компенсації мають сім’ї, середньомісячний сукупний дохід яких (запопередні шість місяців) не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї.Прожитковий мінімум сім’ї дорівнює сумі прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї (відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення).
1 Приклад.
Сім’я з чотирьох осіб (чоловік, дружина, одна дитина віком до 6 років, а друга – від 6 до 18 років). Заробітна плата чоловіка та його дружини складає 4500 грн. на місяць. Прожитковий мінімум для сім’ї становить 4764 грн. (1218 грн.*2 особи + 1286 грн. + 1032 грн.). Дохід сім’ї менший за прожитковий мінімум для сім’ї. Сім’я має право на компенсацію.
2 Приклад.
Сім’я з двох непрацездатних осіб проживає у 2-кімнатній квартирі площею 47 м2багатоквартирного будинку з централізованим опаленням і гарячим водопостачанням.
Середньомісячний дохід сім’ї становить 2 500 грн на місяць.
Розмір платежу за житлово-комунальні послуги до підвищення цін і тарифів становив 400 грн на місяць.
Розмір обов’язкової плати сім’ї становить 250 грн на місяць (10 % від доходу).
Така сім’я одержує житлову субсидію у розмірі – 150 грн на місяць (400 грн – 250 грн).
3 Приклад.
Сім’я з чотирьох осіб у складі двох дорослих та двох дітей проживає у 2-кімнатній квартирі площею 47 м2 багатоквартирного будинку з централізованим опаленням і газовою колонкою.
Середньомісячний дохід сім’ї становить 3 700 грн на місяць.
Розмір платежу за житлово-комунальні послуги до підвищення цін і тарифів становив 350 грн на місяць.
Розмір обов’язкової плати сім’ї становить 370 грн на місяць (10 % від доходу, оскільки до складу сім’ї входять діти і дохід на особу менше прожиткового мінімуму).
Така сім’я не одержує житлову субсидію, оскільки розмір її платежу з урахуванням пільг не перевищує 10 % доходу.