Усіх охочих запрошують долучитися до ініціативи «Бібліотечка для захисника».
Уже декілька місяців працівники Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи збирають «Бібліотечку для захисника». У книгарні небайдужі приносять актуальну літературу, яку потім передають бійцям у госпіталь і у зону АТО. Від початку акції майже 200 книжок потрапили до рук вдячних військових.
«Ідею ми почерпнули у Національної наукової медичної бібліотеки, зробили невеличку афішу, і люди почали приносити книги до наших філій. Усю літературу посортували і віднесли у госпіталь. З часом, через знайомих волонтерів почали передавати книжки бійцям безпосередньо у зону АТО», – розповідає директор Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи Тамара Козицька.
Як каже Тамара Степанівна, не шкодують для військових власних книг люди різного віку. Здебільшого, вони не хочуть називатися, просто залишають їх працівникам бібліотеки.
«Приємно те, що люди відгукнулися і долучаються до ініціативи «Бібліотечка для захисника» не для того, щоб свою шафу почистити, а ретельно підбираючи книги, які були б корисними і цікавими для солдатів. Довгими вечорами, коли не йдуть бої, хлопці можуть почитати щось цікаве, втамувати інформаційний голод. Та й після прочитаного мають що обговорити один з одним. Можливо, вдома вони не мали змоги читати, а там, якщо є бажання і час, чому б не використати їх з користю», – каже Тамара Козицька.
За її словами, бійцям вже передали книги українських класиків, сучасних авторів, детективи, журнали. Не підходить для читання хіба що література радянського періоду.
Кожен хмельничанин може допомогти зібрати «Бібліотечку захисника», не пошкодувавши цікавої книги тим, кому доводиться боротися за незалежність країни. Для цього в бібліотеки міста потрібно принести видання, які допоможуть військовим морально відпочити. Особливо актуальною для бійців є патріотична література, де описуються щирі людські почуття, яка піднімає бойовий дух, нагадує про рідну домівку.