Більше 5 тисяч підприємців Хмельниччини до 1 липня мають встановити касові апарати

2 Червня 2015 12:45

preview1Це стосується підприємців, які працюють за правилами третьої групи платників єдиного податку. Касові апарати у них повинні з’явитися в зв‘язку із змінами у Податковому кодексі України, — зазначають фахівці управління доходів і зборів з фізичних осіб Державної фіскальної служби у Хмельницькій області.
На сьогодні в області зареєстровано 6126 платників єдиного податку 3-ї групи. Як правило, на теренах нашого краю зазначена категорія бізнесу займається дрібнотоварним виробництвом, торгівлею та наданням послуг. Окремі з них отримують доходи від юридичних осіб у безготівковій формі і тому не повинні використовувати реєстратори розрахункових операцій.
При цьому фіскальна служба не штрафуватиме платників податків, які не встигнуть до липня встановити касові апарати, але матимуть на цей час договори на їх придбання. Крім того підприємці –спрощенці першої, другої, третьої груп, які здійснюють діяльність на ринках, або продають товари через дрібнороздрібну мережу за посередництвом засобів пересувної торгівлі можуть не встановлювати касовий апарат.
«Щодо решти представників бізнесу, які обрали спрощену систему оподаткування, то встановлення та застосування РРО обов’язкове з 1 липня 2015 року для платників єдиного податку третьої групи, а з 1 січня 2016 року для платників єдиного податку другої групи», – зазначив заступник начальника Головного управління ДФС у Хмельницькій області Вячеслав Семенюк.
За словами посадовця, усі необхідні консультації щодо придбання та налаштування РРО платникам податків нададуть у сервісних центрах, про це можна дізнатися на Інтернет-порталі Державної фіскальної служби.
Нагадаємо, Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» було внесено зміни до Податкового кодексу та Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Метою цих змін є вдосконалення механізму застосування реєстраторів розрахункових операцій та запобігання можливим порушенням з боку суб’єктів господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки. Досвід розвинутих європейських країн також переконує нас у тому, що РРО стали неодмінним атрибутом у захисті прав споживачів та у налагодженні системи ведення бізнесу.

Прес служба ГУ ДФС у Хмельницькій області