На Хмельниччині вимога видати чек б‘є по тіньовій економіці

10 Червня 2015 09:53

1433853985_1Сьогодні фахівці Державної фіскальної служби Хмельниччини активно консультують бізнес щодо обов’язковості застосування реєстраторів розрахункових операцій. Адже представники бізнесу, зокрема, підприємці-спрощенці ІІІ групи з 1 липня 2015 року зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій.

На цьому важливому моменті здійснення підприємницької діяльності відповідно до норм чинного законодавства фахівці органів ДФС у Хмельницькій області наголошують на кожному заході з платниками податків.

Вимога щодо наявності та застосування касової техніки не поширюється лише на тих підприємців – спрощенців першої, другої, третьої груп, які здійснюють діяльність на ринках, або продають товари через дрібнороздрібну мережу за посередництвом засобів пересувної торгівлі.

«Ми виявляємо випадки продажу товарів за готівку без видачі чека, особливо це стосується Інтернет-торгівлі. Такі продавці не декларують обсягів продажу і не платять податки. А запровадження реєстраторів розрахункових операцій створює такі правові умови, які зобов‘язують видавати чек. Власне, вимога видати чек – це прояв громадянської свідомості, що унеможливлює продаж різного роду контрафакту та контрабанди. Бо ж не секрет, що тінізація економіки обкрадає бюджет і кожного громадянина України». – розповідає керівник регіонального представництва ДФС Мар‘ян Зеленецький.

Посадовець констатує, що обов’язковість застосування РРО забезпечить рівність усіх платників податків перед законом: показ реального виторгу і сплата податків із продажу поставить різні групи платників у рівні конкурентні умови. Адже в того, хто ділиться з бюджетом, собівартість товарів вища, а в того, хто не ділиться, — менша, а це передумови недобросовісної конкуренції.

Власне, на необхідності жорсткої протидії тіньовій економіці у таких її проявах як обіг тіньової готівки, зарплата «у конвертах» постійно наголошують і представники бізнес-спільноти краю під час прямого діалогу за «круглим столом» з представниками контролюючих органів. У свою чергу податківці сподіваються, що саме через спілкування з підприємцями – спрощенцями ІІ та ІІІ груп під час проведення семінарів та практикумів можна реалізувати ідею необхідності встановлення та експлуатації касової техніки. Конкретні консультації щодо придбання та налаштування РРО платникам податків надають фахівці центрів обслуговування платників податків при податкових інспекціях.

Нагадаємо, Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» було внесено зміни до Податкового кодексу та Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Метою цих змін є вдосконалення механізму застосування РРО та запобігання можливим порушенням з боку суб’єктів господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки за товари (послуги).