Про відпочинок у Криму хмельничани навіть не згадують

11 Червня 2015 14:28

thumb_94696_news_mУ Болгарію їдуть за хорошим сервісом та за невеликі гроші, рідше обирають відпочинок у Албанії та Чорногорії. Стало модно подорожувати різними країнами на власному транспорті. Вартість відпочинку за кордоном у валюті не дуже зросла, але платити доведеться більше через знецінення гривні.

Період мандрівок вже розпочався, багато хмельничан якраз міркують над тим, куди податись у таку довгоочікувану відпустку. Вибір маршруту – найголовніший етап планування поїздки. На хвилі популярності ще залишаються закордонні курорти. Однак, більшість шукає дещо бюджетнішого відпочинку з мінімальними втратами. Обирають те, що ближче. У різних турагенствах хмельничанам пропонують «гарячі» путівки як на сонячні побережжя зарубіжжя, тури Європою, так і мандрівки різними куточками України.

До Карпат – вдвічі дорожче

Сезон подорожей припадає на кінець квітня-травня і триває аж до пізньої осені. Незмінно популярними у будь-яку пору року є Карпати, де, як наголошують у турфірмах, сервіс обслуговування кращий, ніж на морях.

Як розповідає «ВСІМ» приватний підприємець одного із провідних турагенств Хмельницького Микола Баворовський, наразі поїздки по Закарпаттю і до Карпат популяризувались серед населення.

– У нас є декілька розроблених нами програм. Ми пропонуємо триденні мандрівки за таким маршрутом: Зарваниця, Яремче, Стежка Довбуша, водоспад Гук, далі – Буковель. Вартість путівки складає близько 900 гривень, куди входять абсолютно усі витрати. Додатково можуть йти вхідні квиточки – це ще в межах 10-15 гривень, – зазначає Микола Баворовський. – Харчування різноманітне, є «шведський стіл». Іноді бувало й таке, що серед клієнтів траплялись вегетаріанці, тому вони теж зможуть собі обрати їжу на будь-який смак.

Ще минулого року аналогічна путівка за цим маршрутом коштувала близько 550 гривень. Зі зростанням цін впала спроможність людей платити майже наполовину.

Пенсіонери та молодь їздять рідко

Зі зростанням цін багатьом хмельничанам доводиться заощаджувати. Однак, від заморського відпочинку не відмовляються.

– Найдешевший відпочинок за кордоном на сім’ю коштуватиме в середньому 20-30 тисяч гривень. А яка середньостатистична сім’я може собі таке дозволити. Якщо раніше нашими клієнтами могли бути вчителі, лікарі, то зараз вони собі не можуть такого дозволити, – пояснює підприємець.

Путівки беруть переважно молоді сім’ї, однак частіше – це один з батьків і дитина. Люди похилого віку вкрай рідко можуть дозволити собі подорожі, лише іноді – з внуками, коли батьки на роботі.

Для пар із дітьми існують знижки. Для малечі до трьох років – безкоштовно, від трьох до шести років – 35 % знижки. Це стосується лише проживання.

Окрім тривалих поїздок, є ще й одноденні тури. З переліку міст – Львів, Умань, Вінниця та навіть Кам’янець-Подільський. До прикладу, аби з’їздити до Львова, доведеться викласти 180-200 гривень, плюс потрібні гроші на вхідні квитки та екскурсовода. Як зазначають у турагенстві, у вартість вводять витрати на дорогу та страховка, яка повинна бути індивідуальною для кожного.

«В Одесі платять за все»

Відпочинок у Криму для хмельничан є недоступним. І справа не лише у небажанні відпочиваючих туди їхати, а й у тому, що більша частина туристичних компаній такі поїздки клієнтам вже не пропонує.

Незмінно популярними у всі часи є поїздки до моря. Альтернативним варіантом Кримським узбережжям залишається Одеса. Путівка в туди коштує в середньому у 600 гривень в обидві сторони. У вартість входить проїзд та страхування. За житло доведеться заплатити від 80 гривень за людину, харчування трьохразове – близько 100 гривень на день. Однак, в деяких фірмах можуть навпаки запропонувати базу для проживання, а добиратись до місця призначення потрібно буде на власному транспорті.

Окрім Одеси, у переліку пропозицій є ще Затока на Одещині і Залізний Порт, що у Херсонській області. Перший варіант найкраще підходить для сімейного відпочинку, Залізний Порт – для молоді, інфраструктура тут поки найкраща.

– Якщо порівнювати Карпати і Одесу – різниця велика. Відіграє роль, напевно, людський фактор. У Карпатах комфортні умови, відчувається хороше ставлення, – розказує Микола Баворовський. – В Одесі за все треба платити, навіть за стоянку для автомобілів біля помешкання.

За кордон – на авто

У хмельницьких турагенціях стверджують, що лідерами продажу є тури на курорти декількох країн. Це Туреччина, Єгипет, Греція, Болгарія, Італія. Рідше їздять до Албанії та Чорногорії. Попит на іноземний відпочинок не зменшився. Просто хмельничани почали шукати дешевші варіанти.

– Їздять так само, які минулого року, попри нестабільний курс. Однак, якщо раніше люди могли собі дозволити полетіти у Хорватію чи Іспанію, то зараз обирають між Єгиптом, Туреччиною та Болгарією. Вони у топі, – пояснює «ВСІМ» менеджер по туризму Наталія Жмурко.

Вартість десятиденної відпустки коливається в межах 350 – 500 доларів за одну особу. До прикладу, ціна на путівку до Болгарії поки найдешевша – від 150 доларів. Все залежить від країни, класу готелю та вартості перельоту. Аби оформити путівку потрібен закордонний паспорт, фінансова забезпеченість та довідка з місця роботи.

Окрім зазначених країн, можна обрати і відпочинок на Шрі-Ланці, острові Крит, Родос чи Сардинії.

Стає популярним так званий індивідуальний відпочинок – можливість подорожувати на орендованому або ж власному авто.

– Зараз збільшується тенденція до індивідуального відпочинку на власному авто і з власною програмою маршруту, – розповідає «ВСІМ» директор одного із туристичних агенцій Хмельницького Катерина Поворознюк. – Особливо популярний сімейний відпочинок у Болгарію і тури до Америки.

Катерина Поворознюк каже, що, враховуючи теперішні ціни, хмельничани почали шукати інші маршрути та цікавитись новими пропозиціями.

Туреччина Від 380-400 доларів
Греція Від 380 доларів
Болгарія Від 150-180 доларів
Чорногорія Від 350 доларів
Італія Від 350-450 доларів
Україна (Карпати) В середньому – 900-1000 гривень
Україна (Одещина) В середньому – 600 гривень