Майже півтори тисячі атошників все ще чекають на свій клаптик землі. У міському департаменті архітектури та містобудування «ВСІМ» повідомили, що її отримають не всі, оскільки на всіх землі просто не вистачить.
У черзі за отриманням земельної ділянки стоїть більше 13 тисяч учасників бойових дій. З них 1443 є учасниками антитерористичної операції на Сході.
– Не всі люди, які подали документи на отримання землі, отримали посвідчення учасника АТО. Багато з них подали лише довідку, що перебували на Сході коли там відбувались бойові дії, – розповідає юрисконсульт Департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міськради Альона Мельник-Кірієнко.
За словами голови «Подільської правової ліги» Андрія Місяця, більшість людей не знають, як скористатися своїм правом на землю. Нарікає він і на недосконалість українського законодавства.
– Право на отримання земельної ділянки задеклароване законом. Разом з тим, Земельний кодекс не містить навіть такого поняття, як черга на земельну ділянку. Ми будемо робити відповідні звернення до депутатів, аби це все врегулювати на законодавчому рівні. Якщо зараз організувати якусь чергу, то це буде порушенням Конституції України, – розповідає Андрій Місяць.
Згідно законодавства, учасники бойових дій мають право отримати на території міста ділянку до 10 соток землі. Трапляється, що людина отримує менше. Та це не завжди відповідає закону. Юристи «Подільської правової ліги» запевняють, що у випадку, коли була можливість надати усі 10 соток, а надали менше, то таке рішення можна оспорити.
Довідка «ВСІМ»: Законодавством України передбачено систему пільг для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них, зокрема, це стосується і надання земельних ділянок.
Відповідно до статті 12 (пункт 14) Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій надаються, серед інших, такі пільги: першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.