За нехтування правилами безпеки можуть як оштрафувати, так і посадити за грати на 10 років. Більша відповідальність передбачена для посадовців.
На початку серпня профілактична робота проводилася на території Славутського, Красилівського, Хмельницького, Камянець-Подільського районів, а також на території лісових масивів НПП «Подільські Товтри».
Керівників та працівників агроформувань попередили про відповідальність, яку можуть понести порушники правил безпеки. Найменший штраф заплатять ті, хто займатиметься випалюванням стерні, луків, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища – 170-340 гривень. Для посадових осіб покарання за аналогічне порушення становитиме 850-1190 гривень.
Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу від 340 до 680 гривень, на посадових осіб – від 1190 до 1700 гривень.
Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим небезпечним способом карається штрафом від 5100 до 8500 гривень, або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.