Пік звернень громадян за субсидіями припав на травень-червень. Це пов’язано з підвищенням цін і тарифів на комунальні послуги. В управлінні праці та соціального захисту населення кажуть, що вже 80% людей з тих, що подали заявки, отримали субсидії.
– Ми очікували на ажіотаж у перші місяці, оскільки населення зацікавлене в отриманні житлової субсидії, яка є значною допомогою для малозахищених верств населення, тим більше, що вартість тарифів сьогодні піднімається. Через те на субсидії нині претендують не лише малозабезпечені сім’ї, а й сім’ї з середнім матеріальним достатком, – розповідає «ВСІМ» заступник начальника Управління праці та соціального захисту населення Євгенія Мельничук.
Необхідно подати декларацію і заяву
З 1 травня 2015 року вступив в дію спрощений порядок оформлення житлових субсидій. Тому тепер субсидії призначаються не лише на опалювальний період, а на цілий рік. Хмельничан просять звернутись за субсидіями до початку опалювального сезону і вказувати у декларації лише джерело та вид доходу. Необхідно подати лише два документи: заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи і витрати. Рішення про призначення чи не призначення субсидії приймається протягом десяти днів.
– Заява та декларація сьогодні носить спрощений характер, єдиними проблемами, які залишались при першому затвердженні цієї форми, було те, що населення не могло справитись із задачею щодо декларування суми доходу за попередній рік або декларування відсотків банку. Зараз ситуація змінилась, внесені зміни в чинне законодавство. В декларацію вже не потрібно вносити суму доходу за попередній рік, наявність депозитів у банках, вказується лише вид і джерело доходу, – пояснює заступник начальника Управління праці та соціального захисту населення Євгенія Мельничук.
Підприємці за пільгами йдуть неохоче
Згідно зі спрощеною процедурою отримання субсидій, їх можуть отримати й підприємці. Для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої, другої або третьої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні одного, двох або трьох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб.
– Ми вважаємо, що питання призначення субсидії підприємцям є на сьогодні вирішеним на користь самих підприємців, так як до розрахунку не буде братись той валовий дохід, який фактично відображався у фіскальній службі. Тому сподіваємось, що сім’ї та домогосподарства, в складі яких є підприємці, все таки на осінь звернуться до нас, – розповідає Євгенія Степанівна.
Читайте також: Субсидії отримали більше 80 тисяч сімей на Хмельниччині
Вписуємо тих, хто зареєстрований
Відповідно до нинішнього порядку надання житлових субсидій, право на призначення субсидії мають лише особи, які зареєстровані та постійно проживають в помешканні.
– Якщо в квартирі прописано двоє людей, а фактично проживає лише одна, то подавати заяву на оформлення субсидії може лише та людина, яка зареєстрована та постійно проживає у цьому місці, також вона має надати довідку про фактичне проживання іншої зареєстрованої особи. Якщо ж двоє людей проживають разом, але зареєстровані за різними адресами, то відповідно до положення, субсидія призначається лише зареєстрованій у помешканні особі, тобто майновий стан сім’ї, як було в попередньому періоді, не враховується, – наголошує Євгенія Мельничук.
Перевіряйте, а потім подавайте
Як зазначають в управлінні, постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо порядку отримання житлової субсидії. Однак громадяни при заповненні заяви та декларації часто допускають помилки, що в подальшому призводять до затримки з призначенням субсидії. У зв’язку з цим працівникам управління доводиться з’ясовувати ці питання і витрачати дуже багато часу. Відповідно і людина може отримати субсидію пізніше.
-Ми пояснювали людям, як отримати субсидії незалежно від того, що з розрахунку на неопалювальний сезон, субсидія може не призначатись, – каже Євгенія Мельничук. – Заявники не вказують деякі персональні дані, наприклад, ідентифікаційний номер, серію та номер паспорта, свідоцтва про народження дітей, не всі домогосподарства пунктуально відносяться до вимоги подати довідки з фактичного місця проживання осіб, що зареєстровані, але у помешканні не проживають. Все це займає час для врегулювання.
Заради уникнення труднощів для тих, хто подає заяви на оформлення субсидій у служби, які надають послуги, мали звірити кількіть споживачів за адресами, пояснюють в управлінні соцзахисту. Але й самі хмельничани повинні самостійно перевірили усі дані.
Звертайтеся в громадські приймальні управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради:
Зарічанська, 14/4; (0382)63-12-17
Шевченка,99; (0382)65-42-83
Інститутська,18; (0382)67-01-56
Проскурівського підпілля, 32, (0382)65-96-66