«Коли почула в університеті, що померла така талановита людина, то не змогла не прийти та не подякувати їй за те, що вона зробила для нашого міста, – каже на виході студентка Хмельницького національного університету Христина, яка ніколи особисто не була знайомою з Миколою Мазуром. – Він же є автор багатьох скульптур, відомим художником, а на тих гойдалках, що в парку імені Шевченка, я провела усе дитинство. Це був Митець з великої літери».
«Всі страшенно переживають цю втрату, бо це людина незвичайного масштабу любові, – розповідає колега та товариш Миколи Мазура художник Сергій Савченко. – Коли в Хмельницькому виникла ідея створення художнього музею, то він не лише підтримав, а й розвинув її. Микола Іванович навіть давав адреси українських художників, до яких варто поїхати та запропонувати їм передати свої роботи саме в хмельницький музей. І нині художній музей має одну з кращих в Україні колекцій сучасного мистецтва».
Монументаліст, скульптор, живописець, графік Микола Мазур є автором високохудожніх творів, що прикрашають місто Хмельницький: пам’ятник вогнеборцям–чорнобильцям, пам’ятник воїнам-інтернаціоналістам, які загинули в локальних війнах, монумент репресованим «Ангел Скорботи», монументальна композиція «Віра. Надія. Любов», пам’ятник–погруддя В’ячеславаЧорновола. Микола Іванович створив у місті Хмельницькому чимало оригінальних дитячих ігрових майданчиків у парку імені М.Чекмана та сквері імені Т.Шевченка, декоративні скульптури на майданчику, що на перехресті проспекту Миру та вулиці Свободи. У 2012 році завідувачу навчально–виробничою майстернею дизайну Хмельницького національного університету, народному художнику України, заслуженому художнику України Миколі Мазуру присвоїли звання «Почесний громадянин міста Хмельницького».
18 серпня цього року Микола Іванович потрапив до лікарні зі шлунковою кровотечею, яка відкрилася через виразку. 20 серпня йому зробили складну операцію, потім ще одну. Хмельничани приходили до лікарні, аби здати кров для Миколи Івановича, який перебував у реанімаційному відділенні. Та в ніч на 10 жовтня серце митця зупинилося.
Поховали Микола Мазура 12 жовтня у Хмельницькому на кладовищі в Шаровечці. Редакція газети «Є» висловлює свої співчуття родині та близьким Миколи Мазура.