“Із 28 професійно-технічних закладів сім – передано на фінансування з бюджету міста Хмельницького, по одному – з бюджетів міст Кам’янця-Подільського, Нетішина, Славути, Старокстянтинова та Шепетівки, решту 16 навчальних закладів залишилось на фінансуванні з обласного бюджету. Загальний фінансовий ресурс на утримання цих установ у 2016 році становить більше 200 мільйонів гривень”, – повідомляють в облдержадміністрації.
В обласному бюджеті знайшли на профтехосвіту 73,5 мільйона гривень, що забезпечить потребу лише на 75,5 відсотків. Згідно змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” та Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічної освіти передбачається, що заклади професійно-технічної освіти, розташовані на території міста Хмельницького мають фінансуватись з відповідного місцевого бюджету, інші – з обласного бюджету.
На це для обласного бюджету та бюджету міста Хмельницького передбачений додатковий фінансовий ресурс з державного бюджету в сумі 76,7 млн. грн. (40% до потреби), з якого для обласного бюджету – 54,5 млн. грн. та бюджету міста Хмельницького – 22,2 млн. гривень.
Як зауважують в ОДА, ці кошти дадуть можливість забезпечити фінансовим ресурсом утримання 21 закладу професійно-технічної освіти.