Автобус обладнаний гідравлічною установкою – спеціальною динамічною платформою, яка дає змогу пасажиру плавно потрапити в салон, навіть не встаючи з інвалідного візка. Волонтери допоможуть людині комфортно розміститись в автобусі та забезпечать надійний супровід впродовж всієї поїздки. В автобусі передбачені два рівні безпеки, є автономне опалення, кондиціонер і телевізор. Таким транспортом можна одночасно перевозити 5 людей з обмеженими можливостями та 10 супроводжуючих осіб.
Проект «Соціальне таксі» – спільна ініціатива благодійного фонду Карітас Хмельницький, ГО «Світ без бар’єрів» та волонтерів. Перед стартом проекту організатори ретельно вивчали досвід інших міст України, де така ініціатива вже успішно функціонує: Вінниці, Сум, Києва, Житомира. Особливістю хмельницького проекту, на якій наголошують, став запуск послуги на безкоштовній основі.
На реалізацію проекту організаторів надихнули хмельницькі спортсмени з обмеженими можливостями, які створили власну команду з гри боча і мають намір представляти Україну на Паралімпіаді. Вони шукали відповідний транспорт, щоб збиратись на тренування, а в результаті – спричинили запуск міського проекту взаємодопомоги. Одразу й перевірили ефективність соціального таксі: на зустріч спортсменів вперше зібрались 40 осіб, а не 10-15, як зазвичай.
Організатори соціального таксі у Хмельницькому переконані, що проект має потенціал і його потрібно розширювати.
Планують обладнати і запустити ще хоча б три міні-буси та налагодити цілодобову роботу перевезень. Як місце призначення, акцентувати не тільки медичні локації, а й культурні установи, торгові центри, всі без винятку об’єкти міста. Це, як переконані ініціатори, зробить проект більш соціальним, спрямованим на інтеграцію людей у життя міста, а не суто медичним, де поїздка до лікаря – єдина можливість вийти з дому.