Як повідомляють в ОДА, свою роботу лікарняна каса проводить на договірній основі з медичними закладами. Каси створюються для пенсіонерів і незаможних, на певний рахунок у банку члени каси перераховують щомісячний внесок. Лікарняні каси планують працювати за програмами: «Швидка допомога», «Поліклініка», «Стаціонар», «Профілактика», «Сімейна медицина».
“Після першого внеску у разі хвороби, кошти каси спрямовуються на покращення медикаментозного і діагностичного забезпечення членів лікарняної каси, сприяння в отриманні ними екстреної і планової стаціонарної медичної допомоги, денного стаціонару, стаціонару вдома та підтримання матеріально-технічної бази лікувальних закладів”, – йдеться в повідомленні.
У витрати на лікування також включаються медикаменти і вироби медичного призначення, лабораторні та інструментальні дослідження, харчування, утримання медичного обладнання, м’який інвентар, а також винагорода медичним працівникам.
Як зауважують в облдержадміністрації, на Хмельниччині лікарняні каси не функціонують, але як показує досвід інших областей (Львівська, Полтавська, Житомирська), їх потрібно створювати для покращення якості медичного обслуговування населення.