Представник Російської Федерації на суд не з’явився. Показання давали командир частини полковник Богдан Бондар та товариші по службі майора Костишина. Повний текст рішення сторони отримають 4 квітня 2016 року, а впродовж 10 днів воно може буте оскаржене.
Як зазначають у правозахисній організації “Сила права”, яка представляла інтереси сім’ї загиблого, хоч Верховна Рада України і визнала агресію Росії, через кілька років політичні погляди депутатів можуть змінитись.
“Склад Верховної Ради міняється, змінюються політичні погляди, і ВР може цю заяву скасувати. Судове рішення вже ніхто не скасує. Наша справа – відстояти інтереси кожного, хто постраждав внаслідок російської агресії. Це не лише сім’ї загиблих, а й переселенці, поранені в результаті воєнних дій, полонені. Послуги адвокатів для них безкоштовні”, – каже юрист громадської приймальні всеукраїнської громадської організації “Сила права” Руслан Ординович.
За словами юриста, сім’я загиблого військовослужбовця отримає матеріальне відшкодування, пільги та можливість звернутись до Європейського суду з прав людини, інших міжнародних інстанцій. Разом з тим вдова Світлана Костишин каже, що не переслідувала жодних матеріальних мотивів.
“З одного боку приємно, що ми виграли суд, а з іншого — немає ніякої радості, бо краще б його взагалі не було. Це не матеріальний позов, я хотіла фактичного визнання загибелі мого чоловіка внаслідок російської агресії”, – каже Світлана Костишин.
В організації “Сила права” зауважують, щодо юридичного визнання збройної агресії Росії мешканці Хмельниччини до них звертають найчастіше. Вже незабаром у Ярмолинцях знову в суді розглядатимуть подібну справу.
Нагадаємо, майор Ярослав Костишин проходив службу у військовій частині А3013 (базується у Грузевиці Хмельницького району). Загинув 27 жовтня 2014 року на Донеччині під час артилерійського обстрілу у віці 33-х років.