«Очікуємо, що в травні Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг скоригує тарифи, – каже заступник міського голови Хмельницького Анатолій Нестерук. – Адже з 1 травня теплопостачальні підприємства міста купуватимуть газ для підігріву води та опалення удвічі дорожче, ніж до цього. Тому, прогнозую, що й тарифи зростуть удвічі».
За словами Анатолія Макаровича, комунальники та влада міста не в захваті від можливого подорожчання гарячої води та опалення. «Уряд обіцяє, що захистить людей, в яких малий дохід, субсидіями. Я би хотів, щоб хмельничани мали гідну зарплату та пенсії, а не субсидії. Але, на жаль, ми нічого не можемо змінити», – констатує заступник міського голови.
Не в захваті від нових тарифів і хмельницькі газовики. Встановивши з 1 травня єдину ціну для населення на рівні 6879 гривень за 1 тисячу кубічних метрів, водночас відмінивши «соціальну норму» на об’єм 1200 куб.м., що діяла на опалювальний період по ціні 3,6 грн. за 1 куб.м., уряд, за повідомленням прес-служби «Хмельницькгазу», перерозподілив кошти виключно на користь компанії-монополіста НАК «Нафтогаз України». «Наблизивши ціну на газ до європейських стандартів, левова частка надходжень піде на користь монополіста НАК «Нафтогаз України», в той час, як газорозподільні компанії на свою мізерну частку мають утримувати в належному технічному стані газотранспортну систему, а також гарантувати споживачам безперебійність та безаварійність газопостачання», – зазначають у «Хмельницькгазі». Кожні сплачені хмельничанами 6,879 гривень за один кубометр газу, розподілятимуться наступним чином: 4,96 грн. – «Нафтогазу», 1,15 грн. – податок на додану вартість, 90 копійок – за послуги з транспортування газу магістральними газопроводами, 64 копійки – «Хмельницькгазу» (за послуги транспортування газу розподільними мережами). Ще 4 копійки – «Хмельницькгаз збуту», як торгова націнка постачальника на газ.