З перемогою на Хмельниччину повернулися Катерина Скомороха, учениця 11 класу Славутського обласного спеціалізованого ліцею-інтернату (секція екологічно безпечних технологій та ресурсозбереження), Захар Островський, учень 10-го класу Хмельницької гімназії №1 ім. В. Красицького (галузь експериментальної фізики), Станіслав Одайний, учень 11-го класу Кам’янець-Подільського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою (секція зоології, ботаніки). Також перемоги привезли Богдан Маслов, учень 11-го класу Хмельницького навчально-виховного комплексу №10 (секція всесвітньої історії), одинадцятикласник Євген Новосад із Хмельницького навчально-виховного комплексу №10 (галузь економічної теорії та історії економічної думки), Олександр Пінчук, учень 11-го класу Шепетівської загальноосвітньої школи №8 (секція охорони довкілля та раціонального природокористування), Віктор Свіжак, учень 11-го класу Хмельницького навчально-виховного комплексу №10 (галузь IT-Технологій).
“Шановні наші переможці, серед вас є нині ті, хто прославить Україну винаходами і науковими працями. Тож здобувайте знання, наполегливо працюйте над собою, вчіться долати труднощі і брати на себе відповідальність, адже незабаром вам належить долучитися до прийняття рішень, визначення політики країни, формування її економіки й безпеки, збагачення її культурних та інтелектуальних надбань, підвищення міжнародного іміджу. Ваші творчі здобутки та перемоги будуть запорукою сили й добробуту рідної землі” – зазначив Валерій Олійник.
Катерина Скомороха приймала участь у трьох різних секціях з Малої академії наук України, одночасно захищала три роботи: з фізики зайняла перше місце, з секції прикладна математика зайняла третє місце і в секції математика друге місце.
“Я вважаю, що потрібно всім намагатися пізнавати себе, тому що це конкуренція і коли ми підемо в доросле життя нам потрібно вміти вистояти, показати себе та довести, що ти чогось вартий. Також це великий досвід, як наприклад виступати перед публікою, коли захищаєш наукові роботи. Мені цей конкурс допоміг написати контрольні роботи, здати ЗНО і звичайно нагорода – це радість і слава” — каже Катерина.
Іі колега по наукових роботах Євген Новосад каже, що найважче було стиснути роботу до формату який був представлений, до 10-ти сторінок, а потім з усього ще й вибрати декілька сторінок для обмеженого у часі захисту.
“Звісно, на самому захисті була присутня неймовірна конкуренція і було просто багато адреналіну, потрібно було тримати себе в руках, коректно відповідати на запитання, ставити доцільні питання. Це були емоції, які не можливо передати, думаю, що в подальшому такий досвід мені допоможе у захисті моїх дипломних, магістерських робіт”, — переконаний Євген.