Захистити себе
По-перше, подбайте про захист тіла від сонячних променів. Навіть якщо ваша шкіра трохи загоріла, врахуйте, що під час походу ви тривалий час будете на сонці. А носити рюкзак на обпечених плечах реально боляче і не зручно (перевірено на власному досвіді). Тому краще одягти світлий простий одяг з довгими руками і штанинами. Я, наприклад, замість того, щоб одягати сорочку (все-таки спекотно в одязі з довгими рукавами), накидаю її на плечі або беру із собою якусь накидку. Це може бути шалик чи навіть рушник.
Також подбайте про кепку, бандану чи інший головний убір.
Крім сонцезахисного крему доцільно взяти і засіб, який допоможе, якщо ви все-таки згоріли на сонці.
Не пийте багато води під час пішого походу (якщо хочеться, можна пити часто, але по кілька ковтків), а на привалі походіть босоніж. Таким чином ви простимулюєте точки на стопах, які відповідають за різні органи, та покращите кровообіг. Якщо плануєте скупатися у річці чи іншій водоймі, спершу охолоньте – не пірнайте у воду розгарячілим.
Захистити свій “дім”
Якщо у місці привалу немає природної тіні, можна зробити імпровізований тент. Влітку я завжди беру із собою старе простирадло, мотузку, дріт та кілька прищіпок. Тент можна прикріпити на кількох палицях, або ж розтягнути на мотузках і прив’язати до дерев. Простирадло до мотузки зручно кріпити за допомогою маленьких камінців, які валяються під ногами. Обгорніть каменець у край простирадла і обв’яжіть мотузкою.
Захопіть із собою ще один, менший, шматок тканини. Імпровізовану штору слід чіпляти з того боку, звідки надходять сонячні промені, і переміщати її у міру переміщення сонця. Тоді під вашим тентом завжди буде тінь.
Якщо ваш намет сконструйований таким чином, що дуги кріпляться до нижнього шару, можна не ставити зовнішній тент (звісно, якщо не очікується дощу). Тоді у ньому буде значно прохолодніше.
Якщо у наметі два тамбури, можна відкрити входи в обидва, щоб створити хоч невеликий протяг. І обов’язково відкрийте вентиляційні віконця.
Якщо є можливість, ставте намет під деревами. Особливо приємно відпочивати влітку у хвойному лісі, який забезпечує освіжаючий ефект.
Захистити продукти
Не беріть у літні походи “важкі” для організму продукти і такі, що швидко псуються. Хліб, овочі і фрукти слід зберігати не у пакетах, щоб вони не спітніли, а у відкритому вигляді, накривши їх світлою тканиною (рушником чи навіть якоюсь вашою сорочкою).
На кількаденній стоянці можна облаштувати природній холодильник. Для цього викопайте у землі яму і прикрийте її гілками. Перевірено – таким чином продукти зберігатимуться значно краще. Можна просто зарити у землю чи пісок банки з тушенкою.