«Виставка складається із картин живопису, графіки та скульптур і має назву «Кобзар у творах Валерія Франчука». Тут я представляю своє сучасне бачення картини на твори пророка Шевченка. Представлені роботи над якими я працював і раніше, наприклад 2010 року. Є й 2016 року. Я ніколи не ставив собі за мету з чогось почати і чимось закінчити. Так буває, приходиш в майстерню, стаєш і щось починаєш робити. І тоді вже бачиш, чи буде результат і продовження», – розповідає Валерій Франчук.
За словами художника, у нього є кілька серій картин, над якими він працює все життя. До таких належить великий цикл про розгойдані дзвони пам’яті – присвячений голодомору, філософський цикл про природу, біблійний.
«Останніх кілька років я працюю над дерев’яними скульптурами. Своїм стилем вони підходять мені по духу, відображають сьогодення й історію», – додає художник.
Твори Валерія Франчука – свідчення незнищенності духу українського народу, його стійкості, мужності, любові до Батьківщини. Готовності до самопожертви у відстоюванні її права на побудову такої України, до якої закликав Шевченко у «Кобзарі». Саме він є за твердження художника, для істинних українців, Біблією на всі часи і віки.
«Шевченко своїми словами дарує нам вічність, показує знак, що ніколи ніхто Україну не загарбає. Я порівнюю «Кобзар» із Біблією. Для свідомого українця «Кобзар» і є Біблією.
«Для Валерія Олександровича Шевченко став взірцем ще з дитинства, – розповідає куратор виставки пані Людмила, – Коли він побачив на стіні батьківської хати ікону Божої Матері і біля неї портрет Кобзаря. На кожній із представлених робіт ніби оживають Шевченкові слова. Кожне із полотен – своєрідна авторська візія Тарасових рядків. Слід зауважити, що за багато років праці у художника сформувався свій образний почерк, мова та стиль. Його твори наштовхують глядача на шлях національного буття».
Творчий доробок митця трьох останніх десятиліть нараховує більше 4000 живописних полотен та понад 1000 графічних аркушів. На його рахунку 115 групових і 170 персональних всеукраїнських та міжнародних виставок. Роботи художника зберігаються в багатьох музеях, громадських організаціях, культурних центрах України та світу.