«Закон про капеланство у першому читанні був прийнятий ще у лютому минулого року. Але й досі він не повернувся до парламенту на розгляд у другому читанні. Але він дуже потрібне. Особливо зараз. Якщо ми знімемо духовну проблему там, то буде менше праці з реабілітацією військових тут», – каже отець Віталій.
За словами голови Духовної Ради, Владики Антонія Махоти, на сьогодні потрібен закон, який унормує те, що уже створено. Справа не в зарплатах, а в нормальній легалізації, як це є в Польщі, Литві, США, де капелан є штатною одиницею.
Підписатися на канал “Є” в Youtube
Наголошує Владика Антоній і на тому, що зараз гостро стоїть питання із підготовкою капеланів.
«Раніше ми бачили це під одним кутом, а зараз, під час війни, під іншим. Капеланів треба готувати від самого початку. До прикладу, сільський священник не готувався бути військовим, і він, можливо боїться бою. Він не готовий бачити відірвані руки і ноги. Для цього потрібна психологічна підготовка», – каже Владика.
Підписатися на канал “Є” в Youtube
За словами секретаря Ради, пастора Ростислава Кудіна, кожна конфесія докладає максимум зусиль у роботі з бійцями як на передовій, так і тут, в тилу. І саме у питаннях волонтерства та допомоги війську як матеріальної так і духовної, усі конфесії єдині, як ніколи.
«Вже йдуть перемовини і є ініціатива від Національної Академії Держприкордслужби України про те, щоб розпочинати формальне навчання і підготовку капеланів на базі закладу. Є загальні предмети, такі як військова медицина і психологія, які капелани мають знати. Поки плануємо проводити якісь семінари, тренінги. Згодом, можливо, це переросте й у цілий факультет для підготовки капеланів», – зазначив Ростивлав Кудін.