Дівчина, яка ділиться власним досвідом самостійних бюджетних мандрівок в Україні та за кордоном на сайті «Є», провела лекцію «Вільні мандрівки: як подорожувати незабутньо, витрачаючи мало коштів.” Ксенії вдалося побувати в багатьох країнах завдяки автостопу і каучсерфінгу. Саме про їхні переваги і недоліки мандрівниця розповіла хмельничанам.
Як говорить Ксенія, вільні мандрівки дають можливість побачити країну, регіон чи місто зсередини, відчути себе не туристом, а «місцевим» і відвідати ті місця, які екскурсоводи не показують. А ще під час мандрівки можна самостійно обирати маршрут і змінювати його при потребі чи бажанні.
«Я помітила, що місцеве населення набагато доброзичливіше ставиться до мандрівника, аніж до туриста, навіть до людей, які подорожують без грошей. Однак, є й недоліки, можуть виникати незручності, потрібно більше зусиль докласти і ви відчуваєте більшу відповідальність. Тому потрібно зважувати: якщо любите комфорт, не варто ночувати в наметі», – каже мандрівниця.
На лекцію завітало чимало потенційних мандрівників
Перед початком подорожі потрібно зібрати інформацію, найкраще – поспілкуватися з людьми, почитати блоги, і при цьому не дуже вірити новинам. Необхідно також скласти скелет маршруту, обрати місце для нічлігу і визначити спосіб добирання з урахуванням економії часу. Найдоступніший і найзручніший для вільного мандрівника – це автостоп. Головне, одразу попередити водія, що ви без грошей, аби потім не виникало неприємних ситуацій. Є кілька нюансів: головне «голосувати» активно і переконатися, що ви стоїте в зручному для зупинки місці. Ксенія вважає, що автостоп – це азарт і відчуття свободи та спосіб знайти нових друзів.
Заощадити можна навіть на авіаквитках
«Я не раз помічала, що здебільшого, коли ми їдемо автостопом, нас підвозять у комфортних автомобілях, якихось джипах з кожаним салоном. Тоді як в автобусі тебе стиснуть з усіх боків, і за це ще треба платити. Ну, іноді й буває некомфорт, але тоді – це пригоди: їдеш з вівцями в якомусь кузові, це ж круто. От в Грузії, до прикладу, нас підвозили поліцейські у горах. Хоча недоліків теж багато: погана погода, неприємні водії, незручні траси», – згадує Ксенія Жужа.
Підписатися на канал “Є” в Youtube
Правила поведінки в інших країнах, які допоможуть зекономити: жити і харчуватися там, де й місцеві, користуватися громадським транспортом. За словами Ксенії, нічліг вона знаходить безкоштовно завдяки каучсерфінгу. Так можна заночувати не лише комфортно, а й цікаво, познайомившись з неймовірними хорошими людьми.
«Якщо ви збираєтесь кудись, заповніть профіль на сайті каучсерфінгу завчасно, залийте туди фотографії, напишіть про себе. Краще писати все англійською, навіть якщо поки не збираєтеся за кордон, адже апетит приходить під час їжі», – жартує мандрівниця.
Завжди треба пам’ятати основні правила
Перед тим, як вирушити в іншу країну, бажано готуватися: хоча б трохи знати англійську мову, дізнатись про закони і звичаї. Але найголовніше, переконана Ксенія, взяти у подорож гарний настрій, налаштуватися на позитив і знати, що в мандрівці ви зустріните добрих людей та побачите неймовірні місця.