Ініціатива Арсена Борисовича викликалаобговорення в суспільстві. Хмельничани також долучилися. Так, за словами екс-начальника обласного управління МВС Олександра Розізнаного, Конституцією України гарантується презумпція невинуватості. «Те, що пропонує Арсен Аваков, то потрібно вносити зміни до Конституції, –заявив Олександр Григорович сайту «Є». – Якщо змінити так, як пропонує керівництво МВС та Нацполіції, то це може призвести до створення поліцейської держави, в якій знищиться усі демократичні принципи».
«Такий підхід суттєво суперечить принципу верховенства права та низці положень Конституції України, зокрема, щодо встановленої презумпції невинуватості та заборони виконувати злочинний наказ. Адже в цьому і полягає сутність конституційного захисту людини, щоб отримати законодавчі гарантії найвищого рівня від необґрунтованих переслідувань», – сказав сайту «Є» Руслан Стефанчук, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України.
«А як ви ставитися до ініціативи Арсена Авакова законодавчо закріпити «презумпцію правоти поліцейського»? – запитали ми відвідувачів сайту «Є», і 645 респондентів обрали запропоновані варіанти.
«Така норма призведе до створення поліцейської держави» – вважають 27,6% респондентів, 26.05% обрали варіант «Проти, бо в поліції й так достатньо повноважень». Ще 17,67% респондентів вважають «презумпцію правоти поліцейського» конституційним порушенням. У загальному 27,91% респондентів підтримують ініціативу Авакова.
Результати голосування
Були й 5 користувачів, які обрали варіант «Інше». І всі вони, судячи з коментарів, проти принципу «Спочатку підкоряйся поліцейському – потім оскаржуй!». Лише один респондент написав – «За! Якщо мова йде про патрульну поліцію, а не загалом».
Відповіді в розділі “Інше”
Відзначимо, що пост міністра у мережі «Фейсбук» про імператив презумпції правоти поліцейського набрав понад 2100 уподобань, понад 400 злісних «лайків». Більше шести десятків коментарів, більшість з яких проти ініціативи.