Про особливості жартів хмельницьких дівчат та хлопців сайту “Є” розповідає організатор і ведучий ліги КВН “Поділля” Денис Піменов.
– Хмельничани здебільшого жартують про базар та мікрорайон Гречани. Але у нас в лізі є редактори, які переглядають всі команди, кажуть, що підходить, а що ні. Намагаємось від того відходити, аргументуємо тим, що досить жартів про базар, “гопніків” і випадки в нічних клубах.
– А що завжди в тренді? Які жарти?
– Завжди в тренді політика і секс. Але це тонка тема. Не у всіх виходить жартувати про політику, та часом щось “вистрелює”.
Фото із найпершої гри ліги КВН “Поділля”
– Чим відрізняється гумор подолян від, наприклад, команд із Харкова?
– Наші використовують формат такий, як у “VIP Тернопіль”. Це сільський, україномовний гумор. Він ніби ближчий до людей, простіший. Наш глядач так звик. У харків’ян чи, до прикладу, киян гумор більш інтелектуальний. Та кожну гру ми намагаємось щоб 1-2 команди були трохи дивакуваті. Наприклад, у минулому сезоні виграла команда з Тернополя. Три хлопа в спортивних костюмах статично стояли і жартували. Було мінімум музики. І глядач відчув цей гумор!
– Як змінювався гумор учасників КВН за ці вісім сезон існування Ліги КВН “Поділля”?
– Кожен сезон має якісь свої тенденції. Це як у моді, то всі одягають звуженні штани, то широкі. Інколи все повертається назад. Так само і в гуморі. Колись був “плоский” гумор, зараз модно “панк”, стиль “рак” був модний дуже. Зараз, мені здається, популярний класичний стиль. Коли з’являється щось нове, то воно спочатку не приживається, але потім починають всі так жартувати і воно проїдається і стає не цікавим. Раніше стояли три мікрофони на сцені, люди виходили і жартували, просто текст читали. Потім воно все форматувалось і з’явився КВН. Зараз усе перетворюється на шоу, до прикладу, як “Ліга сміху”, де є зіркове журі, яке висловлює свої думки.
Денис Піменов каже, що завжди в моді жарти про політику і секс
– Чи бували якійсь курйозні випадки під час гри?
– Та постійно щось трапляється! То голі хлопці бігають за кулісами, десь хтось, щось жує. Це нормально, робочий процес. Коли я ще грав у КВН, був випадок, коли хлопець за сценарієм кілька разів падав на сцені. Востаннє він так впав, що втратив свідомість. Це, звичайно, не дуже приємний момент, але, насправді, всякі курйози трапляються.
– Хто із екс-учасників ліги КВН “Поділля” прославився завдяки своєму гумору?
– Якщо говорити про Хмельницький, то це команда “Отдыхаєм вместе”. Грали у нас і “VIP Тернопіль”. І учасники “Мамахохотала шоу”. Чимало й тих, хто просто пише тексти для різноманітних гумористичних шоу. Квнщик — це не завжди той, хто на сцені. Він може просто писати жарти і реалізовувати себе так автор.
Цьогоріч стартува восьмий сезон ліги
– Що для вас особисто означає гра у КВН?
– Для мене це віддушина. Вже 8 років займаюсь Лігою “Поділля”. До того, з 10 класу грав у КВН. Кажуть, що зараз КВН вже не той, і не той гумор, і врешті, це російський формат. Для мене це зовсім не так. КВН не приносить ніякого заробітку. Половину квитків ми просто роздаємо. Те, що люди платять, відбивається тільки оренда і мінімальні витрати на команди. Все організовуємо для того, що хмельничани могли повеселитися. Сприяємо тому, щоб молодь могла знайти себе і активно провела час.
– Що порадите молодим гумористам-початківця?
– Не треба писати жарти примітивні, про алкоголь наркотики і таке інше. Шукайте трохи глибше. Носіть з собою листочок і ручку, щоб записати якісь думку. Потім разом з командою щось докрутите й додумаєте. Головне не зупинятись, дивитись більше іноземних скетч-шоу, стенд-апи, розвивати себе, більше читати. Якщо хочеш чимось займатись серйозно, то маєш починати з простого, з кожним разом удосконалюватись і експериментувати.