Найбільше проектів подали у категорії «Освіта» (25).
Для дитячих садочків активісти просять облаштувати ігрові спортивні майданчики і павільйони, модернізувати систему вентиляції і штучне освітлення, а також замінити старий зношений паркан.
Декільком ДНЗ потрібна допомога з модернізації офтальмологічного кабінету для дітей з вадами зору (ДНЗ №8), а для дітей з вадами опорно-рухового апарату та дітей-інвалідів – мультесенсорна кімната (ДНЗ №30).
Для шкіл і ліцеїв просять інноваційні комп’ютерні комплекси і спотривні майданчики. А у школі №19 хочуть встановити камери зовнішнього та внутрішнього відеоспостереження для безпеки дітей.
Також є заявки на створення молодіжного центру коворкінгу, школи молодого підприємця і дитячого інтелектуального клубу розвитку.
Приклади схожих рішень у категорії «Освіта».
Наступна за кількістю заявок – категорія «Комунальне господарство» (18).
Серед проектів – міні-парки, відкриті зони відпочинку у різних мікрорайонах міста, консультативний центр з питань енергозбереження і артезіанські скважини для отримання якісної питної води.
Активісти також просять вирішити проблему з освітленням парків і міждворових територій, і проблему пропажі кришок люків та небезпечних відкритих колодязів.
Комусь потрібно відремонтувати коридор чи фасад будинку, утеплити стіни, озеленити прибудинкову територію, а хтось запропонував навіть врятувати Мюнхгаузена і відновити у скульптурі функції фонтану.
Вирішити проблему стихійної торгівлі пропонують не забороняючи її, а обладнавши спеціальні місця –торгівельні прилавки-лавочки. А зменшити аварійність на Т-подібних перехрестях – встановивши випуклі дорожні дзеркала для огляду «мертвих зон» при наближенні до них.
Є ще проект заводу по переробці петтари, відходів пластику та будівельних матеріалів.
Приклади схожих рішень у категорії «Комунальне господарство».
Оскільки нещодавно розпочалася робота з брендування області, активісти вирішили долучитися до цього процесу.
У категорії «Культура» (15) вони пропонують створити низку фестивалей: сучасний міський фестиваль соціальних ініціатив «Толока Фест», всеукраїнський відкритий фестиваль гумору та сатири «Посміхнися Країна» і кінофестиваль короткометражних фільмів «Кілька хвилин» та фестиваль Дитячого та Юнацького кіно. А також розробити мапу цікавинок Хмельницького, встановити в історичному центрі міста арт-об`єкт «Люблю Хмельницький» і запустити туристичний автобус. Усе це, на думку активістів, має популяризувати Хмельницький серед туристів.
Є й ідея створити кіноклуб артхаусного та незалежного кіно у монотеатрі «КУТ», а за прикладом Кам`янця подільського – малювати мурали на стінах будинків, які будуть популяризувати мистецтво, спорт та здоровий спосіб життя.
Ще є проекти з дослідження і збереження об’єктів культурологічної спадщини міста і декілька проектів для міських бібліотек.
Приклади схожих рішень у категорії «Культура».
Трохи менше проектів у категорії «Охорона здоров’я» (13).
В основному пропозиції надійшли від медичних закладів Хмельницького.
Є 5 заявок на створення електронних карток пацієнтів, щоб вони могли отримували результати аналізів у електронному варіанті. А від травматологічного відділення міської лікарні подали одразу 4 проекти на придбання медичного обладняння. Їм потрібні спеціальні дрилі для отворів під гвинти, щоб фіксувати уламки кісток, пила, яка дозволить з точністю до міліметра і без додаткових травм провести опил кістки, електрохірургічний апарат для складних операцій і декілька кардіомоніторів.
Також є пропозиція створити у центрі міста еко дворик з ігровим майданчиком для дітей, вагітних жінок і людей похилого віку.
Приклади схожих рішень у категорії «Охорона здоров’я».
Найменше проектів подали з категорій «Навколишнє середовище» (4), «Соціальний захист» (3) та «Спорт» (2).
Навколо Дубівського водосховища пропонують створити зону відпочинку (пляж, парк, спортивні і дитячі майданчики, понтони на воді), а у парку ім. Чекмана – встановити зелені скульптури тварин.
Пропонують також впровадити обов’язкові системи роздільго сортування сміття, встановити контейнери із зазначенням 5-ти його видів (пластик, метал, скло, харчі, папір) і що найголовніше – організувати роздільний вивіз сміття у призначені для цього місця.
З соціальних проектів є запит на встановлення баків зі збору речей для малозабезпечених сімей, на створення дитячого інклюзивний логопедичного клубу і на обладнання дитячої кімнати у приміщені ЦНАПу, покращення там інформаційного холу і місць для очікування та для заповнення документів.
А зі «Спорту», окрім облаштування майданчиків у школах міста, пропонують на літній період реконструювати майданчик для ігор з пляжного волейболу.
Приклади схожих рішень у категорії «Навколишнє середовище», «Соціальний захист» та «Спорт».
Голосування розпочнеться за декілька тижнів, а покищо з проектами можна ознайомитися детальніше на сайті «Бюджету міських ініціатив».
Нагадаємо, що голосувати зможуть лише мешканці міста, а зареєструвавшись на сайті, можна буде підтримати не один, а одразу п`ять проектів.