“Переважна кількість злочинів — це надання неправомірної вигоди. Злочинцям-корупціонерам судом обрано міру запобіжного заходу тримання під вартою з передбаченою законодавством можливістю внесення застави і відсторонено від займаної посади. За рішеннями суддів, корупціонери, за те, щоб вийти з-під варти, сплатили понад 1,5 мільйона гривень застави. До суду уже направили обвинувальні акти у 31 кримінальному провадженні”, – зазначає головний прокурор області.
За його словами, посилено працює протидія корупції серед правоохоронців. Олег Синишин каже, що такі дії поліцейських шкодять авторитету всієї правоохоронної системи.
“Прокуратура області до суду скерувала 12 обвинувальних актів стосовно працівників правоохоронних органів. Серед них заступник начальника відділення поліції, слідчі поліції, оперуповноважений колишнього міськвідділу міліції, працівники поліцейського взводу супроводу, кримінально-виконавчої інспекції, цивільного захисту, органів міграційної та фіскальноїслужби. У серпні завершили слідство та направили до суду обвинувальний акт стосовно двох колишніх старших оперуповноважених, майорів Хмельницького відділу поліції, які одержали 300 доларів США неправомірної вигоди за перекваліфікацію злочину з більш тяжкого на менш тяжкий. Працівників затримали “на гарячому””, – додає прокурор.
Слідчого Ярмолинецького відділу поліції затримали “на гарячому”. Фото: Прес-служби прокуратури Хмельницької області
Окрім того, у жовтні, скерували до суду обвинувальний акт стосовно слідчого Ярмолинецького відділу поліції, який одержав 3000 гривень неправомірної вигоди. Слідчий мав вплинути на уповноважену особу правоохоронного органу, аби той прийняв рішення щодо направлення обвинувального акту до суду. Правоохоронця також викрили “на гарячому”.