Не у всіх районах області знайшли гроші на мінімальну зарплату для бюджетників

25 Січня 2017 14:29
Першим питанням засідання стала

Першим питанням засідання стала “мінімалка”. Фото: автора

А в Шепетівському районі вже скоротили працівників закладів культури.
 

За оперативною інформацією, по бюджетній сфері області нараховано заробітну плату обсягом 75,5 відсотка від потреби. Про це на засіданні колегії ОДА повідомив заступник директора Департаменту соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації Володимир Паламарчук.

Як він зазначив, принципово важливим для всіх місцевих органів влади, державного і недержавного сектору має бути завдання підвищити мінімальну зарплату до 3200 гривень і не допустити скорочення персоналу на підприємствах і установах чи переведення на неповний робочий день.

«Найгірша ситуація по нарахуванню заробітної плати у Красилівському (18,5%) та Старосинявському (27,8%) районах, Новоушицькій (23,8%), Китай-городській (32,6%) та Колибаївській (45%) об’єднаних територіальних громадах (далі – ОТГ). По інших районах та об’єднаних територіальних громадах нарахування становлять від 59 до 94 відсотків», – повідомив посадовець.

Володимир Паламарчук розповів про ситуацію з зарплатами по області

За його словами, у січні середній розрахунковий розмір заробітної плати працівників закладів охорони здоров’я, освіти, культури та соціального захисту населення вищий від мінімального у 3200 гривень.

«Однак значна частина прийнятих місцевих бюджетів області не забезпечує кошти на оплату праці працівників державної сфери повною мірою. Дефіцит складає більше 160 мільйонів гривень. Разом з тим, при наявному дефіциті, залишки коштів місцевих бюджетів на початку року є досить суттєвими – 936 мільйонів гривень. Цей ресурс має бути в першу чергу спрямований на покриття дефіциту», – додає Володимир Паламарчук.

Найнижча зарплата була торік у працівників сфери культури

На дефіцит коштів нарікали і керівники інших департаментів та управлінь, зокрема головний освітянин області Олег Фасоля. А очільниця управління культури, національностей, релігій та туризму Ірина Трунова зауважила, що в Шепетівському районі склалась незрозуміла ситуація зі скороченням без попередження працівників закладів культури.
«Навіть якщо це скорочення, то потрібно робити спільно з головним розпорядником коштів, створити комісію і підходити до цього цивілізовано», – сказала вона.

На що перший заступник Шепетівської РДА Віталій Янушевський сказав, що деякі з посад були не укомплектовані, також звільнили пенсіонерів. Таким чином планується економія, бо «на бібліотеку виділяються гроші, які себе не виправдовують, а необхідно перекривати галузь охорони здоров’я».