Як у Хмельницькому проходив квест «99 років пам’яті Крут» (ФОТО, ВІДЕО)

30 Січня 2017 15:38
13 учасників дві години бігали центром Хмельницького, виконуючи різні завдання. Вкінці усі отримали смачні подарунки

13 учасників дві години бігали центром Хмельницького, виконуючи різні завдання. Вкінці усі отримали смачні подарунки. Фото: автора

У місті провели квест для молоді, щоб вшанувати пам’ять героїв Крут.
 «Сьогодні, 29 січня, минуло 99 років після битви біля залізничної станції Крути, коли 300 студентів зуміли призупинити наступ 5-тисячної армії Більшовиків. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність. І ми вирішили провести історичний квест, щоб вшанувати пам’ять героїв Крут, нехай навіть у такій ігровій формі, – розповів один з організаторів, голова товариства збереження історії України «Січ» Дмитро Савчук.Співорганізатором заходу була національна скаутська організація України «Пласт». І більшість учасників становили активісти цих двох організацій. Але були й такі, хто про квест дізнався за декілька хвилин перед його початком. Наприклад однокласниці Оля Яруш і Валерія Каспрова просто гуляли містом, але дізнавшись про захід, вирішили випробувати свої знання з історії.

Загалом біля щогли з прапором України, поруч з ТРЦ «Либідь Плаза», зібралося 13 учасників.

Після того, як вони поділилися на три команди: «Студентський курінь», «Гайдамаки» і «Вільне козацтво», відбулася історична п’ятихвилинка, на якій Савчук Дмитро розповів, чому так сталося, що 99 років тому у бою під Крутами задіяли саме студентство, а не регулярну армію. Також хлопець зачитав уривок зі щоденника бійця УНР, в якому той висловив бажання, щоб колись у Хмельницькому на вулиці Кам’янецькій з’явився пам’ятник Богдану Хмельницькому. Це була перша підказка для учасників і перша локація квесту.

Команда «Студентський курінь».

Команда «Гайдамаки».

Команда «Вільне козацтво».

У квесті було задіяно 9 локацій, усі – в центральній частині міста. І на кожній чекали інструктори із завданнями для команд. Завдання були не з легких: стосувалися історії України, історичних постатей і безпосередньо міста Хмельницького.

У першій точці, біля пам’ятника Богдану Хмельницькому, учасникам потрібно було назвати імена видатних постатей української революції, які були зображені на картках.

За кожну неправильну відповідь командам додавалася хвилина часу. А після кожного виконаного завдання, учасники отримували лист з підказкою для пошуку наступної локації.

Так, від пам’ятника Богдану Хмельницькому «усім підрозділам армії УНР…» потрібно було «…негайно прибути на станцію “Кам’янецький переїзд”». Це й була друга локація квесту.

Там на команди чекало чи не найскладніше завдання – усі чотири Універсали Центральної Ради потрібно було розташувати у правильному порядку за змістом.

Найшвидше з усіх справилася команда «Вільне козацтво».

Те, що найкращими у цьому завданні виявилася команда «Вільне козацтво», не дивно – серед них був 44-річний Андрій Карнатовський, заступник обласного отамана українського реєстрового козацтва. Чоловік розповів, що участь взяв тільки для того, щоб підтримати ініціативу хлопців з «Пласту» і «Січі», а про сам захід дізнався з соціальних мереж.

На наступній локації, біля міської ради, Універсали потрібно було розставити вже у хронологічному порядку.

І тут знову відзначилося «Козацтво». Вони – єдині, хто відповів, що п’ятого універсалу не існувало.

Далі команди бігли до дитячої музичної школи №1 що на Проскурівській.

Там для них підготували найцікавіше завдання – гру на асоціації.

На аркуші були зображені різні предмети, назви яких мали підказати прізвища видатних діячів: груша – Грушевський, петля – Перлюра, петрушка – Петрушевич і так далі.

Майже усі впоралисяі з цим завданням на відмінно.

А ще потрібно було грати в «Крокодила».

 

У парку імені Івана Франка один з учасників повинен був пояснити решті своєї команди якесь слово чи словосполучення, а ті – відгадати, що мається на увазі.

Найбільше усіх повеселив 15-річний Максим Декалюк. Листопадовий зрив він намагався пояснити як «якийсь вибух в одному з осінніх місяців», активно при цьому жестикулюючи, а 300 студентів – «як спартанців, тільки вони вчаться».

Після такої гри команди отримували код, наприклад «6 і 4», за яким мали знайти книгу про Крути в обласній дитячій бібліотеці імені Тараса Шевченка.

Цифра 6 означала номер стелажу, а 4 – полицю, на якій потрібно було шукати потрібну книгу.

У кожній з трьох книг організатори заховали листи з підказками останньої локації із завданням – міського будинку культури.

Там інструктор тримав текст-звернення Центральної ради до студентства – єднатися і боротися проти Більшовиків.

Але текст не простий: у різних його частинах були розкидані букви виділені жирним шрифтом, які в сукупності складали словосполучення «пам’ятник Шевченку». Власне біля нього й відбувся фініш усієї гри.

Вкінці учасники квесту «99 років пам’яті Крут» символічно проголосили незалежність України, яка була проголошена Четвертим Універсалом УНР. А потім організатори вручили учасникам смачні призи: за перше і друге місце давали піцу, а за третє – солодкий рулет.

Підписатися на канал “Є” в Youtube

Перше місце зайняла команда «Гайдамаки». Завдяки тому, що вони швидко виконували завдання на точках і швидко бігали, змогли випередити усіх.

Зовсім інша тактика була у команди «Вільне козацтво»: учасники не бігали, а впевнено виконували усі завдання і спокійно рухалися до кожної наступної локації. Вони фінішували останніми, але за рахунок того, що за всю гру зробили лише одну помилку, посіли призове друге місце.

А от хлопці зі «Студентського куреню», здавалося б, і бігали швидко, і завдання усі виконували, та все-одно не змогли обійти суперників. Наймолодшого учасника квесту 11-річного Ярослава Вареницю, який був з ними в команді і постійно відставав, старші хлопці по-черзі садили на спину і так бігли. Хлопці падали, піднімалися, але намагалися встигнути першими. На фініш вони прибігли другими, але за рахунок того, що поспішали і робили помилки у завданнях, посіли останнє – третє місце.

Наостанок учасники квесту заспівали гімн України. Але цим усе не завершилося.

Під час виконання гімну хтось засміявся, і 18-річний Максим Дьома, заступник голови місцевого осередку «Пласт» змусив хлопців декілька хвилин стояти на кулаках, а дівчат – присідати.

Зрештою і учасники, і організатори були задоволені.