«Я мала зустріч із вашим мером, ми допоможемо у Хмельницькому отримати диспетчерську систему, лише потрібно це технічне обладнання. Можемо вам допомогти, бо маємо кошти зараз в бюджеті. Ми б хотіли мати єдину диспетчерську систему в Україні, щоб вести статистику», – сказала Уляна Супрун.
Як вона зауважила, створення єдиної диспетчерської системи є важливим аспектом реформи екстреної медичної допомоги, що відбувається в рамках комплексної реформи охорони здоров’я, здійснюваної МОЗ.
Уляна Супрун зустрілась з представниками влади і громадськості у Хмельницькому
«Треба змінити культуру людей щоби навчити їх як правильно, коли викликати швидку, коли подзвонити до свого сімейного лікаря, а коли можна почекати. Це все має відбуватися завдяки комунікації з лікарями», – додає Уляна Супрун.
Як відзначив головний лікар Хмельницької міської лікарні Володимир Розгонюк, відділення невідкладної допомоги в закладі одне з найкращих. «За півтори години ми встановлюємо діагноз в 90 відсотків випадків. Ми виключили так звану смертність в коридорі, саме завдяки цьому відділенню. Вже рік ми фактично надаємо безкоштовно невідкладну медичну допомогу», – наголосив Володимир Розгонюк.
Нагадаємо, за словами Уляни Супрун, у рамках реформи мусить відбутися зміна системи фінансування сфери охорони здоров’я на таку, де гроші йтимуть за пацієнтом. Новий розподіл бюджету формуватиметься як оплата за результат.