«Ми розглянули варіант переробки сміття в dRDF паливо. Ці dRDF пелети можуть замінити наші дерев’яні пелети. У Хмельницькому є 19 котелеь, де щороку спалюють 6 тисяч тон таких дерев’яних пелетів, а це приблизно 6000 тисяч дерев. Наступна техніка – це сухе анаеробне зброджування. Цей процес виробляє біогаз, який потім живить генератори, а ті виробляють електроенергію», – розповідає Алан Янг.
За його словами, саме ці дві технології можуть зменшити потік твердих побутових відходів на хмельницькому полігон до 90%. На самому ж полігоні планують просверлити спеціальні скважини, з яких добуватимуть газ. Зони полігону, які не використовуються, накриють, щоб газ не виходив на зовні. Окрім того, планують запустити і сортувальну лінію.
Посадовцям презентували проект “Розумне довкілля”
«Презентований варінт не є остаточним, – зазначив Олександр Симчишин. – Але це той проект, який реальний, його можна втілити, є можливість отримати фінансовий ресурс. До 2020 року у Хмельницькому може бути повноцінне сміттєпереробне підприємство, яке буде і сортувати, і переробляти».
Волонтер розповів, яким чином працюватиме підприємство
Мер додає, що робоча група порахувала і завод буде окупним. Найбільші витрати передбачені на будівництво заводу – 35 мільйонів доларів. Але з бюджету треба викласти тільки 5 мільйонів гривень на проектно-кошторисну документацію.
Розрахунки бюджету будівництва підприємства
«Зараз цю презентацію надіслали на експертизу в Нідерланди. Там є компанія, яка займається будівництвом таких підприємств. Можливо, інвестори захочуть зайти і до нас будувати. Далі, ми зробимо тариф на утилізацію – 10 гривень і отримуватимемо прибутки. Кошти надходитимуть і від “Спецкоментрансу”»,- зазначив Олександр Сергійович.
Тариф на утилізацію має зрости