Як повідомляє прес-служба ОДА, це обладнання не експлуатувалося у зв’язку з накладенням арешту. Директор Хмельницького державного експериментально-протезно-ортопедичного підприємства Ігор Ліщук, відповідаючи на запитання представників громадськості, розповів, що лише після отримання рішення суду підприємство отримало законні підстави для введення комплексу в експлуатацію. Після цього на підприємстві було проведено повну інвентаризацію, щоб мати цілісну картину, яка документація вилучена, і де саме вона перебуває. Готується наказ, яким буде створена комісія, що буде займатися внесенням на баланс підприємства та введенням в експлуатацію окремих частин технологічного комплексу, які можуть вже використовуватися в роботі.
Внесенням на баланс підприємства та введенням в експлуатацію займеться комісія
Юристи підприємства напривили до правоохоронних органів запит щодо повернення технологічної документації та програмного забезпечення технологічного комплексу, які були вилучені у якості речових доказів та у даний час зберігаються в Житомирі. Як зауважив посадовець, лише після повернення їх на підприємство можна буде розпочинати пуско-налагоджувальні роботи на обладнанні, отримувати відповідну дозвільну документацію в контролюючих органах та починати роботу. Він також повідомив, що до Мінсоцполітики направлено листа з проханням надати роз’яснення щодо порядку створення наглядової ради при підприємстві.
Крім того, під час зустрічі представник Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області поінформував присутніх щодо результатів перевірки. Аудитор роз’яснив, що якби на момент початку розслідування обладнання було введене в експлуатацію з дотриманням нормативних вимог, то можна було б ставити питання про його подальше використання. Але, оскільки роботи по запуску технологічного комплексу проведені не були, постановка його на баланс підприємства та використання стали б прямим порушенням законодавства.
Обладнання лежить на складі багато років
Т.в.о. заступника голови облдержадміністрації Валерій Олійник наголосив, що ситуація на ДЕПОП перебуває на контролі в облдержадміністрації. Він повідомив, що розпорядженням голови облдержадміністрації Олександра Корнійчука створено робочу групу, до якої увійшли представники облдержадміністрації та громадськості. Саме вона контролюватиме, щоб усі проблеми, що стосуються роботи підприємства, було вирішено у стислі терміни та виключно у правовому полі.
За результатами засідання прийнято рішення про розробку дорожньої карти (план заходів) для введення в експлуатацію обладнання, що не використовувалось. Також було вирішено проводити щомісячні зустрічі з громадськістю з метою інформування про виконання заходів.