«Інколи громадські діячі, можливо навіть не зовсім свідомо, вчиняють дії, котрі дають красиву картинку російським ЗМІ. Кожен має право висловлювати свої думки, але є різні форми їх висловлення. Регіональний сегмент Інтернет-мережі нерідко використовується зацікавленими структурами, громадянами Російської Федерації, а також терористами ОРДЛО для антиукраїнської пропаганди», – зазначив Сергій Олександрович.
Він також повідомив, що відомство веде постійну профілактичну роботу серед місцевих активних учасників та дописувачів антиукраїнських груп в соцмережах.
«Нещодавно мешканці м. Нетішин, від імені Служби безпеки України, оголосили офіційне застереження про неприпустимість протиправної поведінки. Її дії кваліфікувались як такі, що межують із вчиненням злочинів, передбачених ст. 258-3 (матеріальне, організаційне чи інше сприяння створенню або діяльності терористичної групи чи терористичної організації) та ст. 258-5 (фінансування тероризму). Як з’ясувалось, жінка протягом тривалого часу контактує у соцмережах з бойовиками ОРДЛО, усіляко підтримує їх діяльність і вважає, що це українська влада розв’язала війну на сході. Не визнає того, що Росія надає бойовикам зброю, а свято вірить, що «ополченці» самі навчилися стріляти із важкого озброєння, яке відібрали у боях із ЗСУ», – повідомив Сергій Харченко.
За його словами, жінка на своїй сторінці «вКонтакті» активно закликала фінансово допомагати пораненим бойовикам.
«Крім того прихильниця «руського міра» працювала не де-небудь, а на Хмельницькій АЕС та мала доступ до особливих робіт. Тож, звісно проінформували й керівництво ХАЕС», – цитує начальника УСБУ видання.